Liga portugalska - 8. kolejka Primeiry Liga: Vitória Setúbal FC - CS Marítimo Funchal 0-0

26 października na Estádio do Bonfim odbyło się starcie 8. kolejki portugalskiej Primeiry Liga pomiędzy drużynami Setúbal FC i CS Marítimo. Pojedynek zakończył się remisem 0-0. Na stadionie zasiadło 4 466 widzów.

8. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2019-10-26 19:00 | Stadion: Estádio do Bonfim | Widzów: 4466 | Arbiter: Vitor Ferreira
Vitória Setúbal FC
CS Marítimo Funchal
0
0

Drużyna Setúbal FC przed meczem zajmowała 13. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 45 razy. Zespół CS Marítimo wygrał aż 22 razy, zremisował dziewięć, a przegrał tylko 14.

Od początku meczu, aż do przerwy, próby rozgrywania piłki nie przynosiły efektów po obu stronach. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 67. minucie Zequinha został zmieniony przez Hildeberta Pereirę. W 70. minucie Nabil Ghilas został zmieniony przez Khalida Hachadiego, co miało wzmocnić zespół Setúbal FC. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Daizena Maedę na Marcelinha w 76. minucie oraz Luciana Nequecaura na Gettersona w tej samej minucie.

Jedyną kartkę w meczu arbiter pokazał Zainadine Juniorowi z CS Marítimo. Była to 84. minuta meczu. Trener CS Marítimo postanowił zagrać agresywniej. W 89. minucie zmienił pomocnika Pedro Pelágia i na pole gry wprowadził napastnika Rodriga Pinha, który w bieżącym sezonie ma na koncie już cztery bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W 90. minucie w drużynie Setúbal FC doszło do zmiany. Leandrinho wszedł za Carlinhosa.

Renê Ferreira dos Santos
90′ Carlos Vinícius Santos de Jesus
Pedro Henrique Rocha Pelágio89′
67′ José Egas dos Santos Branco
Daizen Maeda76′
70′ Nabil Ghilas
Franck-Yves Bambock
90′ Leandro Cordeiro de Lima Silva Leandrinho
André António Rosário Teles
70′ Khalid Hachadi
Getterson Alves dos Santos81′
67′ Hildeberto José Morgado Pereira
Marcelo Antônio de Oliveira76′
Kgaogelo Rathete Sekgota
Rodrigo Cunha Pereira de Pinho89′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia nie ukarał zawodników Setúbal FC żadną kartką, natomiast piłkarzom gości przyznał jedną żółtą.