Liga portugalska - 8. kolejka Primeiry Liga: Sporting Lizbona - Vitoria Guimaraes SC 3-1 (2-0)

27 października na Estádio José Alvalade w Lizbonie odbył się mecz 8. kolejki portugalskiej Primeiry Liga pomiędzy drużynami Sportinga i Vitorii. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Sportinga 3-1. Na stadionie zasiadło 28 135 widzów.

8. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2019-10-27 21:00 | Stadion: Estádio José Alvalade | Widzów: 28135 | Arbiter: A. Soares Dias
Léo Bonatini 67'

Było to starcie na szczycie tabeli. Zapowiadał się ciekawy pojedynek, gdyż grały ze sobą piąty i czwarty zespół Primeiry Liga.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 50 razy. Jedenastka Sportinga wygrała aż 31 razy, zremisowała 12, a przegrała tylko siedem.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Mikelowi Ndubusiemu z Vitorii. Była to 29. minuta spotkania.

W tym czasie zawodnicy Sportinga nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 29. minucie na listę strzelców wpisał się Jesé. Przy zdobyciu bramki pomógł Luciano Vietto.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Sportinga w 32. minucie spotkania, gdy Marcos Acuna zdobył drugą bramkę. Po raz kolejny sytuację bramkową stworzył Luciano Vietto.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 61. minucie za André Almeidę wszedł João Carlos. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał Luciano Vietto, zawodnik Sportinga.

Piłkarze gości w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W 67. minucie bramkę kontaktową zdobył Léo Bonatini.

W 68. minucie w zespole Sportinga doszło do zmiany. Cristian Borja wszedł za Luciana Vietta. Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę obejrzał João Carlos z jedenastki gości. W 73. minucie w drużynie Sportinga doszło do zmiany. Luiz Phellype wszedł za Jeségo.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka Sportinga, strzelając kolejnego gola. Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy wynik ustalił Sebastian Coates.

W 80. minucie Lucas Evangelista został zmieniony przez Rochinhę, a za Víctora Garcíę wszedł na boisko André Pereira, co miało wzmocnić drużynę Vitorii. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Eduarda Henriquego na Rodriga Fernandesa. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 3-1.

João Miguel Macedo Silva
 74′ Sebastian Coates
Frederico André Ferrão Venâncio
Jeremy Mathieu
Víctor Hugo García Hernández80′
Valentin Rosier
Florent Olivier Sylvain Hanin
 32′ Marcos Acuna
Edmond Fayçal Tapsoba
Bruno Miguel Borges Fernandes
Lucas Evangelista Santana de Oliveira80′
88′ Eduardo Henrique da Silva
Mikel Ndubusi Agu29′
Idrissa Doumbia
Domingos André Ribeiro Almeida61′
Yannick Bolasie Yala
Leonardo Bonatini Lohner Maia  67′
 29′ 73′ Jesé Rodríguez Ruiz
Davidson da Luz Pereira
67′ 68′ Luciano Darío Vietto
Marcus Edwards
Luís Manuel Arantes Maximiano
Douglas Renato de Jesus
Tiago Abiola Delfim Almeida Ilori
Pedro Henrique Pereira da Silva
68′ Cristian Alexis Borja González
Luís Rafael Soares Alves
Miguel Mariz Luís
Almoatasembellah Ali Mohamed Al musrati
88′ Rodrigo Francisco Pinto Vieira Fernandes
João Carlos Vilaça Teixeira61′ 72′
73′ Luiz Phellype Luciano Silva
Diogo Filipe Costa Rocha80′
Gonzalo Jordy Plata Jiménez
André Filipe Ferreira Coelho Pereira80′

Zawodnicy Sportinga otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.