Liga portugalska - 8. kolejka Primeiry Liga: Sporting Braga - CD Santa Clara 2-0 (1-0)

W pojedynku 8. kolejki portugalskiej Primeiry Liga, który rozegrany został 28 października, zespół Sportinga Braga wygrał z Santa Clara 2-0 (1-0). Mecz na Estádio Municipal de Braga obejrzało 6 785 widzów.

8. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2019-10-28 21:15 | Stadion: Estádio Municipal de Braga | Widzów: 6785 | Arbiter: Rui Costa
Sporting Braga
CD Santa Clara
2
0
Wilson Eduardo 13'
Ricardo Horta 58'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 10 razy. Jedenastka Sportinga Braga wygrała aż sześć razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu Wilson Eduardo wywołał eksplozję radości wśród kibiców Sportinga Braga, strzelając gola w 13. minucie spotkania. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzecie trafienie w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Ricardo Horta.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Wallace'owi ze Sportinga Braga. Była to 36. minuta starcia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Sportinga Braga.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Sportinga Braga w 58. minucie spotkania, gdy Ricardo Horta zdobył drugą bramkę. Przy strzeleniu gola pomagał Ricardo Esgaio.

W 63. minucie Paulinho został zastąpiony przez João Novaisa. Między 64. a 77. minutą, boisko opuścili zawodnicy Santa Clara: Lincoln, Bruno Lamas, Osama Rashid, na ich miejsce weszli: Ze Manuel, Nené, Malick Evouna. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce André Horty, Galena zajęli: Rui Fonte, Francisco Trincão. W samej końcówce pojedynku sędzia przyznał kartkę Thiagowi Santanie z drużyny gości.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-0.

Marco André Rocha Pereira
36′ Wallace Fortuna dos Santos
Bruno José Pavan Lamas76′
71′ André Filipe Luz Horta
Osama Jabbar Shafeeq Rashid77′
 13′ Wilson Bruno Naval da Costa Eduardo
Francisco Augusto Neto Ramos
63′ João Paulo Dias Fernandes
Lincoln Henrique Oliveira dos Santos64′
77′ Wenderson Galeno
Thiago Santos Santana89′
 58′ Ricardo Jorge Luz Horta
João Paulo Lázaro Lucas
63′ João Pedro Barradas Novais
Rui Filipe da Cunha Correia76′
Fransérgio Rodrigues Barbosa
Lucas Marques de Oliveira
71′ Rui Pedro da Rocha Fonte
Malick Evouna77′
77′ Francisco António Machado Mota Castro Trincão
. Ze Manuel64′

Jedenastka Sportinga Braga zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Piłkarze obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.