Liga portugalska - 8. kolejka Primeiry Liga: Gil Vicente FC - Rio Ave FC 2-0 (1-0)

W starciu 8. kolejki portugalskiej Primeiry Liga, które rozegrane zostało 29 listopada, zespół Vicente wygrał z Rio Ave 2-0 (1-0). Mecz odbył się na Estádio Cidade de Barcelos w Barcelos.

8. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2020-11-29 16:00 | Stadion: Estádio Cidade de Barcelos | Arbiter: Luis Miguel Branco Godinho
Gil Vicente FC
Rio Ave FC
2
0
Filipe Augusto 18' (samob.)
Lourency 90'

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. W 18. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Rio Ave Filipe Augusto.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał João Afonso z Vicente. Była to 33. minuta spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Vicente.

Na drugą połowę drużyna Rio Ave wyszła w zmienionym składzie, za Lucasa Piazóna wszedł Bruno Moreira. W 58. minucie Renan został zastąpiony przez Antoine'a Léauteya.

Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał Aderllan Santos, piłkarz gości. Między 71. a 85. minutą, boisko opuścili piłkarze Rio Ave: Costinha, Diego Lopes, Pelé, na ich miejsce weszli: Nikola Jambor, Francisco Geraldes, Ryotaro Meshino. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Claude'a Gonçalvesa, Samuela Lina zajęli: Vitor Carvalho, Miullen. Trzeba było trochę poczekać, aby trener Vicente postanowił bronić wyniku. W piątej minucie doliczonego czasu pojedynku postawił na defensywę. Za pomocnika Lucasa Mineira wszedł Henrique Gomes, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Vicente utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę zespołowi Vicente udało się strzelić gola i wygrać.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Vicente w 90. minucie spotkania, gdy Lourency strzelił drugiego gola. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-0.

Aderllan Leandro de Jesus Santos66′
85′ Joaquim Claude Gonçalves Araújo
Pedro Miguel Gaspar Amaral
Joel Vieira Pereira
Judilson Mamadu Pele71′
33′ João Afonso Crispim
Gustavo Lucas Domingues Piazón46′
90′ Lucas da Silva Izidoro
Carlos Manuel Cardoso Mané
 90′ Lourency do Nascimento Rodrigues
Filipe Augusto Carvalho Souza 18′ (samob.)
58′ Renan Abner do Carmo de Oliveira
Diego Lopes71′
85′ Samuel Dias Lino
Jacinto Muondo Dala Gelson
Daniel Cerantola Fuzato
Leonardo da Silva Vieira
90′ Henrique Martins Gomes
Nikola Jambor71′
Leandro Alves de Carvalho
Ryotaro Meshino71′
85′ Vitor Carvalho Vieira
Francisco Oliveira Geraldes71′
Kanya Fujimoto
Ricardo Jose Vaz Alves Monteiro Tarantini
Ahmed Isaiah
André Filipe Ferreira Coelho Pereira
58′ Antoine Léautey
Gabriel Airton de Souza Gabrielzinho
Boubacar Rafael Neto Hanne
Ronan David Jerônimo
85′ Miullen Nathã Felício Carvalho
Bruno Daniel Pereira Castro Moreira46′

Przewaga jedenastki Rio Ave w posiadaniu piłki była ogromna (68 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużyna poniosła porażkę.

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Jedni i drudzy wymienili po czterech zawodników w drugiej połowie.