Liga portugalska - 8. kolejka Primeiry Liga: FC Porto - FC Famalicão 3-0 (1-0)

27 października na Estádio Do Dragão odbyło się spotkanie 8. kolejki portugalskiej Primeiry Liga pomiędzy drużynami Porto i Famalicao. Starcie zakończyło się zwycięstwem Porto 3-0. Pojedynek obejrzało 47 807 widzów.

8. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2019-10-27 18:30 | Stadion: Estádio Do Dragão | Widzów: 47807 | Arbiter: Fábio José Costa Veríssimo
Fábio Silva 88'

Był to mecz drużyn ze szczytu tabeli. Zapowiadał się ciekawy pojedynek, gdyż spotkały się trzeci i pierwszy zespół Primeiry Liga.

Od pierwszych minut jedenastka Porto zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Famalicao była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Porto w 45. minucie spotkania, gdy Luis Díaz zdobył pierwszą bramkę. Asystę przy golu zaliczył Jesus Corona.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Porto.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy arbiter przyznał kartkę Patrickowi z drużyny gości. W 63. minucie za Gonçala Rodriguesa wszedł Uroš Račić.

W tej samej minucie w jedenastce Famalicao doszło do zmiany. Nicolás Schiappacasse wszedł za Andersona.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Porto, zdobywając kolejną bramkę. W 72. minucie na listę strzelców wpisał się Tiquinho.

Na 13 minut przed zakończeniem starcia sędzia ukarał kartką Gustava Assunção, zawodnika gości. Chwilę później trener Porto postanowił wzmocnić formację obronną i w 79. minucie zastąpił zmęczonego Wilsona Manafę. Na boisko wszedł Alex Telles, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych. W tej samej minucie Luis Díaz został zmieniony przez Shoyę Nakajimę, a za Tiquinha wszedł na boisko Fábio Silva, co miało wzmocnić jedenastkę Porto. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Pedro Gonçalvesa na Dioga Gonçalvesa.

W ostatnich minutach spotkania na boisku atmosfera była rozgrzana. W 88. minucie wynik ustalił Fábio Silva.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry arbiter pokazał kartkę Diogowi Gonçalvesowi, piłkarzowi Famalicao. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 3-0.

Rafael Garcia Tonioli Defendi
79′ Wilson Migueis Manafá Jancó
Pedro António Pereira Gonçalves80′
 72′ 86′ Francisco das Chagas Soares dos Santos
Anderson Oliveira Silva63′
Jesus Corona
Rúben Barcelos De Sousa Lameiras
 45′ 79′ Luis Fernando Díaz Marulanda
Fábio Santos Martins
Diogo Meireles Costa
Vitor Caetano Ferreira
79′ Alex Nicolao Telles
Diogo António Cupido Gonçalves80′ 90′
79′ Shoya Nakajima
Antonio Martínez López
86′  88′ Fábio Daniel Soares Silva
Walterson Silva

Sędzia nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Famalicao pokazał trzy żółte.