Liga portugalska - 8. kolejka Primeiry Liga: FC Paços de Ferreira - Rio Ave FC 0-0

25 października na Estádio da Capital do Móvel w Paços de Ferreirze odbyło się spotkanie 8. kolejki portugalskiej Primeiry Liga pomiędzy drużynami FC Paços i Rio Ave. Starcie zakończyło się remisem 0-0. Na stadionie zasiadło 2 095 widzów.

8. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2019-10-25 21:30 | Stadion: Estádio da Capital do Móvel | Widzów: 2095 | Arbiter: Tiago Martins
FC Paços de Ferreira
Rio Ave FC
0
0

Jedenastka FC Paços przed meczem zajmowała 17. pozycję w tabeli, zatem musiała zdobywać punkty, żeby wyrwać się ze strefy spadkowej.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 31 razy. Drużyna Rio Ave wygrała aż 11 razy, zremisowała 13, a przegrała tylko siedem.

Od początku meczu, aż do przerwy, próby rozgrywania piłki nie przynosiły efektów po obu stronach. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 53. minucie Hélder Ferreira zastąpił Yaga Césara. Po chwili trener Rio Ave postanowił wzmocnić linię napadu i w 62. minucie zastąpił zmęczonego Brunona Moreirę. Na boisko wszedł Carlos Mané, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

Między 70. a 81. minutą, boisko opuścili piłkarze FC Paços: Zé Uilton, Luiz Carlos, na ich miejsce weszli: Douglas Tanque, Rafael Gava. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Mehdiego Taremiego, Diego Lopesa zajęli: Ronan, Nikola Jambor. Jedyną kartkę w meczu arbiter pokazał Filipe Augustowi z Rio Ave. Była to 74. minuta pojedynku.

Diego Lopes77′
81′ Luíz Carlos Martins Moreira
Ricardo Jose Vaz Alves Monteiro Tarantini
Welthon Fiel Sampaio
Bruno Daniel Pereira Castro Moreira62′
53′ Hélder José Castro Ferreira
Mehdi Taremi70′
71′ José Uilton Silva de Jesus
Nuno Miguel Gomes dos Santos
Simão Verza Bertelli
Paulo Vítor Fagundes dos Anjos
Oleg Reabciuk
Diogo Figueiras
81′ Rafael Gustavo Meneghel Gava
Messias Rodrigues da Silva Júnior
Bernardo Sousa Pereira Brites Martins
Nikola Jambor77′
53′ Yago César da Silva
Carlos Manuel Cardoso Mané62′
71′ Douglas Willian da Silva Souza
Gustavo Lucas Domingues Piazón
Renat Dadaşov
Ronan David Jerônimo70′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia nie ukarał zawodników FC Paços żadną kartką, natomiast piłkarzom gości przyznał jedną żółtą.