Liga portugalska - 8. kolejka Primeiry Liga: CD Tondela - SL Benfica Lizbona 0-1 (0-1)

W meczu 8. kolejki portugalskiej Primeiry Liga, który rozegrany został 27 października, zespół CD Tondela przegrał z Benficą Lizbona 0-1 (0-1). Mecz na Estádio João Cardoso obejrzało 4 705 widzów.

8. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2019-10-27 16:00 | Stadion: Estádio João Cardoso | Widzów: 4705 | Arbiter: Hugo Miguel
CD Tondela
SL Benfica Lizbona
0
1
Ferro 19'

Jedenastka Benfiki Lizbona bardzo potrzebowała punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Zespół ten zajmował drugie miejsce i był zdecydowanym faworytem spotkania.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą osiem razy. Jedenastka Benfiki Lizbona wygrała aż siedem razy, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Jedyną bramkę meczu zdobył Francisco Ferreira dla jedenastki Benfiki Lizbona. Bramka padła w tej samej minucie. Asystę zanotował Álex Grimaldo.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Florentinowi Luísowi z Benfiki Lizbona. Była to 27. minuta starcia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Benfiki Lizbona.

W 66. minucie za Adela Taarabta wszedł Chiquinho. Trener CD Tondela postanowił zagrać agresywniej. W 74. minucie zmienił obrońcę Philipe Sampaia i na pole gry wprowadził napastnika Richarda, który w bieżącym sezonie ma na koncie dwa gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

Na sześć minut przed zakończeniem pojedynku kartkę dostał Andre Almeida z jedenastki gości. Trener Benfiki Lizbona wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Carlosa Viníciusa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Pizzi. W doliczonej drugiej minucie spotkania sędzia pokazał kartkę João Pedrowi, piłkarzowi gospodarzy.

Trzy minuty później w zespole Benfiki Lizbona doszło do zmiany. Gedson Fernandes wszedł za Franca Cerviego. W drugiej połowie nie padły gole.

Odysseas Vlachodimos
81′ Filipe Ferreira
Andre Almeida84′
Fahd Moufi
Alex Grimaldo
74′ Philipe Sampaio Azevedo
Francisco Reis Ferreira  19′
Yohan Tavares
Ruben Santos
Bruno Ricardo Valdez Wilson
Luis Miguel Afonso Fernandes Pizzi87′
90′ João Pedro Almeida Machado
Franco Emanuel Cervi90′
José Luis García Vayá
Gabriel Appelt Pires
83′ Denílson Pereira Júnior
Gedson Carvalho Fernandes90′
81′ Jonathan Josué Rubio Toro
Francisco Leonel Lima Silva Machado66′
74′ Richard Alexandre Birkheun Rodrigues
Carlos Vinícius Alves Morais87′
83′ Tomislav Štrkalj
João Pedro Neves Filipe

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom Benfiki Lizbona przyznał dwie.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.