Liga portugalska - 7. kolejka Segundy Liga: Varzim SC - GD Chaves 2-1 (1-1)

W meczu 7. kolejki portugalskiej Segundy Liga, który rozegrany został 27 października, drużyna Varzimu wygrała z Chavesem 2-1 (1-1). Mecz na Estádio Varzim Sport Club w Póvoa de Varzimie obejrzało 1 474 widzów.

7. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2019-10-27 16:00 | Stadion: Estádio Varzim Sport Club | Widzów: 1474 | Arbiter: Nuno Almeida
Varzim SC
GD Chaves
2
1
L. Acevedo 30',57'
André Luis 34'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 25 razy. Jedenastka Varzimu wygrała aż 11 razy, zremisowała dziewięć, a przegrała tylko pięć.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Po nieciekawym początku meczu piłkarze Varzimu nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 30. minucie na listę strzelców wpisał się Leonardo Acevedo.

Zawodnicy Chavesu szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 34. minucie gola wyrównującego strzelił André Luis. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego piąte trafienie w sezonie.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Varzimu przyniosły efekt bramkowy. W 57. minucie Leonardo Acevedo ponownie trafił do bramki zmieniając wynik na 2-1.

W następstwie utraty gola trener Chavesu postanowił zagrać agresywniej. W 61. minucie zmienił pomocnika Costinhę i na pole gry wprowadził napastnika Platiny'ego, który w bieżącym sezonie ma na koncie jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W 68. minucie sędzia ukarał kartką Pedro Ferreirę, zawodnika gospodarzy. W tej samej minucie Wagner został zastąpiony przez Joao Teixeirę.

Po chwili trener Varzimu postanowił wzmocnić linię napadu i w 74. minucie zastąpił zmęczonego George'a Kwame'a. Na boisko wszedł Frederic Maciel, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 76. minucie José Manuel został zmieniony przez Davida Mourę, co miało wzmocnić zespół Chavesu. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Minhocę na Christophe'a Nduwarugirę w 84. minucie oraz Leonarda Aceveda na Stanleya Ejike'a w tej samej minucie. W 89. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Leonarda Aceveda z Varzimu, a w drugiej minucie doliczonego czasu pojedynku Diego Gala z drużyny przeciwnej.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-1.

José Manuel Mendes Gomes76′
84′ Nélson Alexandre Farpelha Estrela
Jefferson de Jesus Santos
68′ Pedro Ferreira
Raphael Guzzo
 30′ (k.), 57′ 89′ 89′ Leonardo Acevedo Ruiz
João José Pereira da Costa61′
74′ George Nana Kwame Ofosu
Ricardo Samuel Cruz Moura
84′ Christophe Nduwarugira
Nemanja Ćalasan
Marko Pavlovski
Jean Felipe Nogueira da Silva
Ricardo Filipe Barros Rodrigues
João Pedro Costa Gamboa
89′ Stanley Ejike Awurum
Carlos David Santos Moura76′
74′ Frederic Ferreira Maciel
Joao Teixeira68′
Baba Sow Basse
Higor Inácio Platiny de Oliveira Rodrigues61′

Piłkarze gospodarzy dostali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.