Liga portugalska - 7. kolejka Segundy Liga: UD Vilafranquense - Casa Pia AC 2-2 (1-0)

24 października na Estádio Municipal de Rio Maior w Rio Maior odbył się pojedynek 7. kolejki portugalskiej Segundy Liga pomiędzy drużynami UD Vilafranquense i Casy Pia AC. Starcie zakończyło się remisem 2-2.

7. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2020-10-24 16:00 | Stadion: Estádio Municipal de Rio Maior | Arbiter: David Silva
Alex Freitas 90'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem zespołu Casy Pia AC.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy UD Vilafranquense w 13. minucie spotkania, gdy André Claro strzelił pierwszego gola.

Między 17. a 45. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom UD Vilafranquense i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki UD Vilafranquense.

W 58. minucie Vitinho zastąpił André Diasa.

Zawodnicy Casy Pia AC w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 68. minucie gola wyrównującego strzelił Zach Muscat.

W 70. minucie w zespole Casy Pia AC doszło do zmiany. Alex Freitas wszedł za Abdula Abubakariego. Trener Casy Pia AC postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Vitó i na pole gry wprowadził napastnika Donalda Djousségo. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. Na siedem minut przed zakończeniem meczu arbiter pokazał kartkę Aleksowi Freitasowi z Casy Pia AC.

Niedługo później Kady wywołał eksplozję radości wśród kibiców UD Vilafranquense, zdobywając kolejną bramkę w 86. minucie pojedynku. W 88. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Arghusa z Casy Pia AC, a w pierwszej minucie doliczonego czasu spotkania Rodriga Rodriguesa z drużyny przeciwnej.

Zespół UD Vilafranquense krótko cieszył się prowadzeniem. Trwało to tylko osiem minut, ponieważ drużyna gości doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Alex Freitas. Cztery minuty później kartką został ukarany Jefferson, piłkarz UD Vilafranquense.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-2.

Casa Pia AC
38′ Adilson Aguero dos Santos
Rafael van der Laan Teixeira Miranda
70′ Diogo Marques Izata Pereira
Zach Muscat  68′
Vítor Bruno Ramos Gonçalves
Derick Theodoro Santos Poloni
Diogo Alexis Rodrigues Coelho
Arghus Soares Bordignon88′
45′ Stéphane Sparagna
Victor Emanuel Araújo Ferreira70′
Leonardo Cordeiro de Lima Silva
Thiago Batista de Souza
90′ Jefferson de Jesus Santos
Christian da Silva Fiel17′
 13′ André Filipe Claro de Jesus
Romeu Oliveira Ribeiro
84′ Leandro Miguel Curto Antunes
Vítor Bruno Rodrigues Gonçalves
58′ Victor Guilherme dos Santos Carvalho
Abdul Malik Abubakari70′
70′ Carlos Manuel dos Santos Fortes
Marvin Martins Santos Da Graca
70′  86′ Kady Iuri Borges Malinowski
Sávio Roberto Juliao Figueiredo
André Filipe Castanheira Ceitil
Danny Seung-Joo Choi
58′ André Dias
Diego Luiz de Siqueira Medeiros80′
70′ Rúben Filipe dos Santos Vieira de Sousa Gonçalves
Donald Dering Djoussé70′
José Carlos Moreira Varela
Alexandre Henrique Gonçalves de Freitas70′  90′ 83′
84′ 90′ Rodrigo Rodrigues Silva
Samuel Silvera

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu cztery żółte kartki, a ich przeciwnicy trzy.

Jedenastka UD Vilafranquense w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.