Liga portugalska - 7. kolejka Segundy Liga: SC Farense - Leixoes SC 1-0 (0-0)

W meczu 7. kolejki portugalskiej Segundy Liga, który rozegrany został 27 października, drużyna Farense wygrała z Leixoes 1-0 (0-0). Mecz na Estádio de São Lúis w Faro obejrzało 1 564 widzów.

7. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2019-10-27 16:00 | Stadion: Estádio de São Lúis | Widzów: 1564 | Arbiter: C. Taborda Xistra
SC Farense
Leixoes SC
1
0
Cássio 74'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Jedenastka Farense wygrała aż pięć razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko raz.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Między 24. a 39. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Farense oraz dwie drużynie przeciwnej.

W 60. minucie Filipe Melo został zmieniony przez Burę. W 63. minucie w zespole Leixoes doszło do zmiany. Lewis Mbah wszedł za Harramiza.

Jedynego gola meczu strzelił Cássio dla jedenastki Farense. Bramka padła w tej samej minucie. W 76. minucie kartką został ukarany Amine Oudrhiri, zawodnik gości.

W następstwie utraty gola trener Leixoes postanowił zagrać agresywniej. W 79. minucie zmienił obrońcę Dericka Poloniego i na pole gry wprowadził napastnika João Tarzana. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. Na dziewięć minut przed zakończeniem starcia kartkę dostał Lewis Mbah z Leixoes. W 86. minucie w jedenastce Leixoes doszło do zmiany. Graça wszedł za Amine Oudrhiriego.

W tej samej minucie trener Farense postanowił wzmocnić linię napadu i w 86. minucie zastąpił zmęczonego Mihlalego Mayambelę. Na boisko wszedł Alvarinho, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 89. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Burę z Farense, a w pierwszej minucie doliczonego czasu pojedynku Júniora z drużyny przeciwnej. Dwie minuty później w zespole Farense doszło do zmiany. Christian Irobiso wszedł za Fabrícia.

Rui Pedro Oliveira Silva
 74′ Cássio Fernando Scheid
Vítor Bruno Ramos Gonçalves30′
Fabrício Isidoro Fonseca de Jesus
Derick Theodoro Santos Poloni79′
Ryan Gauld
Luís Manuel da Costa Silva
36′ 60′ Filipe Joaquim Melo Silva
Amine Oudrhiri Idrissi76′ 86′
86′ Mihlali Samson Mayambela
André Filipe Claro de Jesus
24′ Fabio Nunes
Harramiz Quieta Ferreira Soares63′
90′ Fabrício Santos Simões
Valdemar António Almeida
60′ 89′ Jorge Braima Nogueira
Bruno Manuel Araújo Braga
86′ . Alvarinho
João Pedro Salazar da Graça86′
90′ Christian Okechukwu Irobiso
João Miguel Ferreira Rodrigues79′
Octávio Alexandre Leal Barros
Lewis Mbah Enoh63′ 81′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia przyznał trzy żółte kartki piłkarzom Farense, natomiast zawodnikom gości pokazał pięć.