Liga portugalska - 7. kolejka Segundy Liga: SC Covilha - CD Cova Piedade 1-0 (0-0)

W pojedynku 7. kolejki portugalskiej Segundy Liga, który rozegrany został 27 października, zespół Covilha wygrał z CD Cova 1-0 (0-0). Mecz na Estádio Municipal José dos Santos Pinto w Covilhã obejrzało 608 widzów.

7. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2019-10-27 12:15 | Stadion: Estádio Municipal José Santos Pinto | Widzów: 608 | Arbiter: André Castro
SC Covilha
CD Cova Piedade
1
0
Kukula 88'

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. W siódmej minucie Gustavo Souza został zmieniony przez Edinha.

W 19. minucie w drużynie Covilha doszło do zmiany. Miranda wszedł za Micę. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom CD Cova: Robsonowi w 48. i Sérgiowi Marakisowi w 49. minucie. Trenerzy obu zespołów postanowili odświeżyć składy w 63. minucie, w jedenastce Covilha za Jeana Batisty wszedł Kukula, a w drużynie CD Cova Robson zmienił Boubakary'ego Diarrę.

Trener Covilha postanowił zagrać agresywniej. W 77. minucie zmienił pomocnika Vítora Bonaniego i na pole gry wprowadził napastnika Deivisona, który w bieżącym sezonie ma na koncie już jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego drużyna zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie. W 80. minucie w zespole CD Cova doszło do zmiany. Rodrigo Martins wszedł za Vitinha. W 84. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Edinha z CD Cova, a w 85. minucie Tiaga Moreirę z drużyny przeciwnej.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. Na dwie minuty przed zakończeniem meczu bramkę zdobył Kukula.

W 90. minucie arbiter ukarał kartkami Carlosa Henriquesa, Kukulę z Covilha.

SC Covilha
90′ Carlos Daniel Anastácio Henriques
Antonio Eduardo Furquim de Freitas Batista
Brendon Lucas da Silva Estevam
Allef Bessa Nunes
63′ Jean Batista de Andrade Pereira
Victor Guilherme Massaia
85′ Tiago André Lopes Moreira
Junior Randal Oto'o Zue
Daniel Martins
Francisco Jiayu Chen
Kheireddine Zarabi
Sérgio Romeu Marakis49′
77′ João Vitor Bonani Rodrigues
Robson Vaz Shimabuku48′ 63′
19′ Micael Cabrita Silva Mica
Thabo Cele
19′ Guilherme dos Santos Rodrigues
Boubakary Diarra63′
77′ Deivison William Borges
Rodrigo Miguel Forte Paes Martins80′
63′  88′ 90′ Erson Stiven Dias Costa
Arnaldo Edi Lopes da Silva7′ 84′

Zespół Covilha był w posiadaniu piłki przez 61 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym spotkaniu.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze obu drużyn obejrzeli po trzy żółte kartki.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.