Liga portugalska - 7. kolejka Segundy Liga: GD Estoril Praia - UD Oliveirense 3-0 (2-0)

27 października na Estádio António Coimbra da Mota odbyło się spotkanie 7. kolejki portugalskiej Segundy Liga pomiędzy drużynami Estorilu Praia i Oliveirense. Starcie zakończyło się zwycięstwem Estorilu Praia 3-0. Na stadionie zasiadło 458 widzów.

7. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2019-10-27 16:00 | Stadion: Estádio António Coimbra da Mota | Widzów: 458 | Arbiter: João Pinto
Juninho 86'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 14 razy. Jedenastka Estorilu Praia wygrała aż osiem razy, zremisowała pięć, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W ósmej minucie bramkę zdobył Hugo Firmino.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół Estorilu Praia, zdobywając kolejną bramkę. W 12. minucie na listę strzelców wpisał się Daniel Bragança.

W 42. minucie kartkę dostał Azougha Tembeng, piłkarz Estorilu Praia. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 55. minucie Gonçalo został zastąpiony przez Duarte Valentego. W 57. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Lucasa África z Estorilu Praia, a w 61. minucie Filipe Gonçalvesa z drużyny przeciwnej.

Między 60. a 85. minutą, boisko opuścili piłkarze Oliveirense: Diogo Clemente, Neto Costa, Wellington, na ich miejsce weszli: Paraíba, Mohamed Bouldini, Cephas Malele. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Rafaela Barbosy, Daniela Bragançy zajęli: Juninho, Miguel Crespo.

W ostatnich minutach spotkania na boisku atmosfera była rozgrzana. Na cztery minuty przed zakończeniem pojedynku wynik ustalił Juninho.

W 90. minucie kartkę dostał Paraíba z Oliveirense. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 3-0.

Wellington da Silva Pinto77′
57′ Lucas Henrique da Silva
Guilherme António de Souza
55′ Santos G. Goncalo
Diogo Mineiro Clemente60′
Rubén Belima Rodríguez
Sérgio Domingos Reis Silva
Matheus da Cunha Gomes
Elízio Adriani Silva Albues
69′ Rafael Avelino Pereira Pinto Barbosa
Filipe Goncalves61′
 12′ 85′ Daniel Santos Bragança
Fábio Miguel Jesus Carvalho
42′ Azougha Tembeng Abenego
Arnaldo Francisco da Costa Neto60′
Roberto Porfirio Maximiano Rodrigo
Miguel Ângelo Gomes da Silva
 8′ Hugo Filipe Pinto Servulo Firmino
José Gervásio dos Santos Neto60′ 90′
85′ Miguel Crespo da Silva
Sérgio Miguel Hora Ribeiro
55′ Duarte Urtigueira Gouveia Beirão Valente
Mohamed Bouldini60′
Jonata de Oliveira Bastos
Cephas Malele77′
69′  86′ Olávio Vieira dos Santos Júnior
Patrick Maswanganyi

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.