Liga portugalska - 7. kolejka Segundy Liga: FC Vizela - Académica de Coimbra 1-3 (1-0)

24 października na Estádio Do Vizela w Caldas de Vizeli odbyło się spotkanie 7. kolejki portugalskiej Segundy Liga pomiędzy drużynami FC Vizela i Académicy. Starcie zakończyło się zwycięstwem Académicy 3-1.

Leandro Sanca 90'

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FC Vizela w 16. minucie spotkania, gdy Cassiano zdobył z rzutu karnego pierwszą bramkę.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom FC Vizela: Mohamedowi Aidarze w 20. i Huguesowi Evrardowi w 31. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny FC Vizela.

W 57. minucie Hugues Evrard został zastąpiony przez Ericsona. Po chwili trener FC Vizela postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 65. minucie zastąpił zmęczonego Francisa Canna. Na boisko wszedł Fernando Cardozo, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W tej samej minucie Kiko Bondoso został zmieniony przez Tavinha, co miało wzmocnić zespół FC Vizela. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Fabinha na Filipe Chaby'ego. W 70. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Matheus Costa osłabiając tym samym drużynę gospodarzy.

Zespół gości nie zraził się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 71. minucie gola wyrównującego strzelił Mohamed Bouldini.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom FC Vizela: Koffiemu Kouao w 73. i Tavinhowi w 81. minucie. W 83. minucie boisko opuścili piłkarze gospodarzy: Richard Ofori, Diogo Ribeiro, a na ich miejsce weszli Kiki Afonso, Cassiano.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Académicy przyniosły efekt bramkowy. Na sześć minut przed zakończeniem pojedynku na listę strzelców wpisał się Bruno Teles.

W 87. minucie arbiter przyznał żółtą kartkę Fabianowi z Académicy. W doliczonym czasie gry czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Tavinho, osłabiając zespół FC Vizela. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten zawodnik w 81. minucie.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół Académicy, zdobywając kolejną bramkę. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry wynik na 1-3 podwyższył Leandro Sanca.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-3.

Michael Simões Domingues
83′ Christian Neiva Afonso
Fabiano Josué de Souza Silva87′ 89′
20′ Mohamed Aidara
Rafael José Fernandes Teixeira Vieira
70′ Matheus de Mello Costa
Silvério Júnio Gonçalves da Silva
73′ Koffi Franck Kouao
Bruno Martins Teles  84′
Fábio Samuel Amorim Silva
Ricardo Dias
31′ 57′ Hugues Evrard Zagbayou
Ricardo Guima86′
Marcos Paulo Gelmini Gomes
Fábio Miguel Jesus Carvalho67′
65′ Francis Cann
Mohamed Bouldini  71′
 16′ (k.) 83′ Cassiano Dias Moreira
João Mário Nunes Fernandes86′
65′ Francisco Miguel Ribeiro Tomé Tavares Bondoso
Joao Miguel Traquina
Ivo Filipe Claudino da Palma Gonçalves
Daniel Grilo Azevedo
João Pedro Mendes Silva
Fábio André Freitas Vianna89′
83′ Richard Ofori
Pedro José de Moura Duarte Pinto
Marcelo Machado Vilela
Carlos Filipe Fonseca Chaby67′
57′ Ericson Jorge Silva Rodrigues Duarte
Diogo João Nogueira Pereira
65′ Fernando David Cardozo Paniagua
Atair Mimito Rocha Biai86′
André Tiago Carneiro Soares
Leandro Mário Baldé Sanca86′  90′
65′ 81′ 90′ Octávio Alexandre Leal Barros
Daniel Costa
83′ Diogo Ribeiro
Zourdine Mouhemed Thior

Sędzia pokazał cztery żółte kartki i dwie czerwone zawodnikom FC Vizela, a piłkarzom gości przyznał jedną żółtą.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast zespół Académicy w drugiej połowie wymienił czterech zawodników.