Liga portugalska - 7. kolejka Segundy Liga: CD Feirense - CD Mafra 3-1 (2-0)

W meczu 7. kolejki portugalskiej Segundy Liga, który rozegrany został 26 października, drużyna Feirense wygrała z Mafrą 3-1 (2-0). Spotkanie odbyło się na Estádio Marcolino de Castro w Santa Marii da Feirze.

7. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2020-10-26 19:30 | Stadion: Estádio Marcolino de Castro | Arbiter: Bruno Miguel Cândido Rebocho
Camará 55'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Drużyna Mafry wygrała dwa razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu zawodnicy Feirense nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W ósmej minucie Feliz Vaz dał prowadzenie swojej drużynie.

W 10. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Rúbena Ramosa z Mafry, a w 22. minucie Feliza Vaza z drużyny przeciwnej.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Feirense, zdobywając kolejną bramkę. W 29. minucie na listę strzelców wpisał się Ença Fati.

Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy arbiter pokazał żółtą kartkę Guilherme, piłkarzowi gości. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę zespół Mafry wyszedł w zmienionym składzie, za Rodriga Martinsa, Rúbena Ramosa weszli Lee Gwangin, João Graça. W 54. minucie żółtą kartkę dostał Guilherme Ramos z Feirense. W 55. minucie gola kontaktowego strzelił z rzutu karnego Camará.

W 58. minucie Ença Fati został zmieniony przez Edsona Fariasa. Między 58. a 69. minutą, boisko opuścili piłkarze Feirense: João Tavares, Fábio Espinho, na ich miejsce weszli: Latyr Fall, Abraham Marcus. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Guilherme, Gustava Souzy zajęli: Bruno Silva, Andrezinho. W 63. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Edsona Fariasa z Feirense, a w 71. minucie João Graçę z drużyny przeciwnej.

Zawodnicy Feirense odpowiedzieli zdobyciem bramki. Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy wynik na 3-1 podwyższył Abraham Marcus.

W 75. minucie w drużynie Mafry doszło do zmiany. Nuno Campos wszedł za Tomása Domingosa. A kibice Feirense nie mogli już doczekać się wprowadzenia João Victora. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Fabrício Simões. Na 11 minut przed zakończeniem starcia w zespole Feirense doszło do zmiany. Mica wszedł za Feliza Vaza.

W 89. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska João Miguel osłabiając tym samym drużynę Mafry. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry sędzia pokazał żółtą kartkę Abrahamowi Marcusowi z zespołu gospodarzy. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 3-1.

João Tiago Oliveira da Cunha
54′ Guilherme Magro Pires Ramos
Guilherme Filipe Salgado Ferreira30′ 67′
Pedro Filipe Tinoco Monteiro
João Miguel Xavier Ferreira dos Santos89′
69′ Fábio Ricardo Gomes Fonseca
Rodrigo Miguel Forte Paes Martins46′
Washington Santana da Silva
Carlos Miguel Pereira Fernandes
58′ João Tavares Almeida
Rúben Ismael Valente Ramos10′ 46′
 29′ 58′ Ença Fati
Abel Issa Camara  55′ (k.)
 8′ 22′ 79′ Feliz Edgar Neto Vaz
Carlos Daniel Cevada Teixeira
79′ Fabrício Santos Simões
Gustavo Moura e Souza67′
Igor Carreira Rodrigues
Carlos Daniel Anastácio Henriques
Sérgio Domingos Reis Silva
Mateus Barbosa Soares
58′ Latyr Fall
Bruno da Silva Fonseca67′
69′  74′ 90′ Abraham Marcus
Nuno Vieira Campos75′
79′ Micael Cabrita Silva Mica
Wenderson da Silva Costa Ferreira
79′ João Victor Cunha Borges
André Miguel Pinto Lopes67′
58′ 63′ Edson Rodrigues Farias
João Pedro Salazar da Graça46′ 71′
Agdon Santos Menezes
Gwangin Lee46′

Przewaga drużyny Mafry w posiadaniu piłki była ogromna (69 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespół poniósł porażkę.

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy w pierwszej połowie, natomiast w drugiej trzy. Zawodnicy drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie dwie żółte kartki, a w drugiej jedną żółtą i jedną czerwoną.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.