Liga portugalska - 7. kolejka Segundy Liga: CD Feirense - CD Mafra 1-2 (0-0)

W starciu 7. kolejki portugalskiej Segundy Liga, które rozegrane zostało 26 października, jedenastka Feirense przegrała z Mafrą 1-2 (0-0). Mecz na Estádio Marcolino de Castro w Santa Marii da Feirze obejrzało 2 413 widzów.

7. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2019-10-26 18:15 | Stadion: Estádio Marcolino de Castro | Widzów: 2413 | Arbiter: Sérgio Guelho
Flávio Silva 76'

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Od 28. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Mafry i jedną drużynie przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Mafry w 55. minucie spotkania, gdy Lucas zdobył pierwszą bramkę. W 58. minucie sędzia pokazał kartkę Ençy Fatiemu, zawodnikowi gospodarzy.

W 62. minucie Bruno Ramires zastąpił Vítora Silvę. W następstwie utraty bramki trener Feirense postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił obrońcę Tiaga Mesquitę i na pole gry wprowadził napastnika Paraibę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Pomimo strzelenia gola nie udało się odwrócić losów meczu gdyż przeciwnicy także zdobyli bramkę. W 71. minucie w zespole Feirense doszło do zmiany. Aaron Boupendza wszedł za Rucę.

A trener Mafry wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Flávia Silvę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Paul Ayongo. Posunięcie trenera było słuszne. Flávia Silvę zdobył kolejną bramkę w 76. minucie spotkania.

Zespół Feirense ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gości, strzelając kolejnego gola. Bramkę na 0-2 w tej samej minucie zdobył Flávio Silva.

Na 13 minut przed zakończeniem spotkania w jedenastce Mafry doszło do zmiany. Guilherme wszedł za Lucasa. W 78. minucie kartkę otrzymał Joel z drużyny gości. Na 10 minut przed zakończeniem pojedynku na listę strzelców wpisał się Kwamé N'Sor.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry w zespole Mafry doszło do zmiany. Hélio Cruz wszedł za Nuna Rodriguesa. Jedenastce Feirense zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Mafry.

João Nuno Lobo Godinho
71′ Rui Pedro Coimbra Chaves
Rúben Diogo Francisco Freitas28′
Ícaro do Carmo Silva
Juary Martinho Soares
62′ Tiago Manuel Oliveira Mesquita
Carlos Miguel Pereira Fernandes
43′ 62′ Bruno Edgar Silva Almeida
José Carlos Silva Franco
58′ Ença Fati
Paul Ayongo74′
Feliz Edgar Neto Vaz
Lucas Rodrigues da Silva  55′ 45′ 77′
 80′ (k.) Kwamé N'Sor
Gustavo Cazonatti
62′ Vítor Emanuel Cruz da Silva
Hélio Altino Fonseca Lopes Cruz90′
71′ Aaron Salem Boupendza Pozzi
Rui Miguel Pereira Gonçalves
62′ Edson Rodrigues Farias
Flávio António Silva74′  76′

Należy odnotować rewelacyjną skuteczność zespołu Mafry, który potrzebował tylko trzech celnych strzałów, żeby dwa razy pokonać bramkarza rywali.

Sędzia w pierwszej połowie przyznał trzy żółte kartki piłkarzom Mafry, a w drugiej jedną. Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dostali tyle samo.