Liga portugalska - 7. kolejka Segundy Liga: CD Cova Piedade - Leixoes SC 2-0 (1-0)

W starciu 7. kolejki portugalskiej Segundy Liga, które rozegrane zostało 24 października, zespół CD Cova wygrał z Leixoes 2-0 (1-0). Pojedynek odbył się na Estádio Municipal José Martins Vieira w Almadzie.

7. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2020-10-24 16:00 | Stadion: Estádio Municipal José Martins Vieira | Arbiter: Iancu Ioan Vasilica
CD Cova Piedade
Leixoes SC
2
0
A. Issoko 31'
T. Cele 81'

Już w pierwszych minutach drużyna Leixoes próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy CD Cova w 31. minucie spotkania, gdy Arnold Nkufo zdobył pierwszą bramkę.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał João Pedro z drużyny gości. Była to 41. minuta meczu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu CD Cova.

Na drugą połowę jedenastka Leixoes wyszła w zmienionym składzie, za Brunona Monteira wszedł Kiki Silva. Między 48. a 60. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom CD Cova i jedną drużynie przeciwnej.

W 62. minucie Avtandil Ebralidze został zmieniony przez Lucasa Lopesa. Na dziewięć minut przed zakończeniem spotkania kartkę dostał Brendon z Leixoes.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników CD Cova w 81. minucie spotkania, gdy Thabo Cele strzelił z karnego drugiego gola. W 86. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Christophe'a Nduwarugirę z Leixoes, a w trzeciej minucie doliczonego czasu pojedynku Francisca Varelę z drużyny przeciwnej.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-0.

Brendon Lucas da Silva Estevam81′
 31′ Arnold Nkufo Issoko
Diogo Miguel Ribeiro Gomes75′
60′ Kheireddine Zarabi
Jorge Samuel Figueiredo Fernandes62′
 81′ (k.) Thabo Cele
Bruno André Freitas Monteiro46′
84′ João Filipe Couto Patrão
Ânderson Miguel da Silva
Gonçalo Garcias Neves Maria
Rui Pedro da Silva e Sousa72′
90′ Pedro Miguel Neves Santos
Paulo Ricardo Ribeiro de Jesus Machado
54′ Hugo Miguel Alves Machado
João Tiago Serrão Garcês62′
90′ 90′ Francisco Oliveira Alves Varela
Wendel da Silva Costa Wendel72′
84′ Femi Emmanuel Balogun
Lucas dos Santos Lopes62′
Wilson Kenidy Correia Silva
Francisco Pedro Tiago Silva46′

Przewaga zespołu Leixoes w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużyna poniosła porażkę.

Piłkarze CD Cova obejrzeli w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy cztery.

Zespół CD Cova w drugiej połowie dokonał dwóch zmian. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.