Liga portugalska - 7. kolejka Primeiry Liga: SC Farense - Boavista FC 3-1 (1-1)

8 listopada na Estádio de São Lúis w Farze odbyło się spotkanie 7. kolejki portugalskiej Primeiry Liga pomiędzy drużynami Farense i Boavistej. Starcie zakończyło się zwycięstwem Farense 3-1.

7. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2020-11-08 16:00 | Stadion: Estádio de São Lúis | Arbiter: Vitor Jorge Fernandes Ferreira
A. Gomes 43'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 16 razy. Zespół Boavistej wygrał aż siedem razy, zremisował sześć, a przegrał tylko trzy.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W dziewiątej minucie kartkę otrzymał Adilson Abreu z Boavistej.

W 21. minucie Fabrício Isidoro został zmieniony przez Filipe Mela.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Farense w 22. minucie spotkania, gdy Ryan Gauld strzelił pierwszego gola. Na pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy arbiter ukarał kartką Abnera Felipe'a, piłkarza gospodarzy.

Jedenastka Boavistej otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 43. minucie na listę strzelców wpisał się Adilson Abreu. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Alberth Elis.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Zawodnicy gospodarzy szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 50. minucie Nikola Stojiljković dał prowadzenie swojej drużynie. Asystę zanotował Ryan Gauld.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka Farense, strzelając kolejnego gola. W 53. minucie wynik ustalił Eduardo Mancha. Asystę przy bramce zanotował Amine Oudrhiri.

Między 56. a 86. minutą, boisko opuścili zawodnicy Boavistej: Javi García, Paulinho, Nuno Santos, Yanis Hamache, Adilson Abreu, na ich miejsce weszli: Yusupha Njie, Gustavo, Sebastián Pérez, Musa Juwara, Jorge Benguche. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Nikoli Stojiljković, Braiana Mansilli, Bilela Aouacherii zajęli: Patrick, Hugo Seco, Bura. Między 67. a 81. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Farense. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 3-1.

Cristian Castro Devenish
 53′ Eduardo Ferreira dos Santos
Chidozie Collins Awaziem
40′ Abner Felipe Souza de Almeida
Yanis Hamache86′
81′ 86′ Bilel Aouacheria
Manuel Luís da Silva Cafumana
21′ Fabrício Isidoro Fonseca de Jesus
Nuno Miguel Valente Santos76′
75′ 85′ Braian Ezequiel Mansilla
Javi Garcia56′
Amine Oudrhiri Idrissi
Paulo Lucas Santos de Paula76′
 22′ Ryan Gauld
Alberth Josué Elis Martínez
 50′ 73′ Nikola Stojiljković
Sebastián Pérez Cardona76′
86′ Jorge Braima Nogueira
Gustavo Affonso Sauerbeck76′
21′ 67′ Filipe Joaquim Melo Silva
Jorge Renán Benguche Ramírez86′
. Alvarinho
Jeriel Nicolás De Santis Córdova
73′ Fábio Patrick dos Reis dos Santos Fernandes
Tiago Fontoura Fonseca Morais
Madi Queta
Musa Juwara86′
85′ Hugo André Rodrigues Seco
Yusupha Njie56′

Przewaga drużyny Boavistej w posiadaniu piłki była ogromna (66 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Arbiter przyznał cztery żółte kartki piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Boavistej pokazał jedną.

Jedenastka gospodarzy wymieniła czterech zawodników. Natomiast drużyna Boavistej w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.