Liga portugalska - 7. kolejka Primeiry Liga: FC Porto - Portimonense SC 3-1 (1-1)

8 listopada na Estádio Do Dragão odbyło się starcie 7. kolejki portugalskiej Primeiry Liga pomiędzy drużynami Porto i Porimonense. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Porto 3-1.

7. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2020-11-08 18:30 | Stadion: Estádio Do Dragão | Arbiter: António Emanuel Carvalho Nobre
Beto 14'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą osiem razy. Jedenastka Porto wygrała aż osiem razy, nie przegrywając żadnego meczu.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu to piłkarze Porimonense otworzyli wynik. W 14. minucie na listę strzelców wpisał się Beto. Bramka padła po podaniu Fahda Moufiego.

W 32. minucie Andrés Uribe został zmieniony przez Mehdiego Taremiego.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Porto w końcu przyniosły efekt bramkowy. W trzeciej minucie doliczonego czasu bramkę wyrównującą zdobył Chancel Mbemba. Sytuację bramkową stworzył Sérgio Oliveira.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Porto w 46. minucie spotkania, gdy Mehdi Taremi strzelił drugiego gola. Przy zdobyciu bramki po raz kolejny asystował Sérgio Oliveira.

Między 56. a 65. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Porto i jedną drużynie przeciwnej. W 60. minucie w jedenastce Porimonense doszło do zmiany. Fernando Medeiros wszedł za Lucasa Fernandesa. Trener Porimonense postanowił zagrać agresywniej. W 68. minucie zmienił obrońcę Maurícia Antônia i na pole gry wprowadził napastnika Falego Candégo. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

W tej samej minucie Fahd Moufi został zmieniony przez Welintona Júniora, a za Andersona Oliveirę wszedł na boisko Júlio César, co miało wzmocnić jedenastkę Porimonense. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Luisa Díaza na Marka Grujicia. W 74. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Chancela Mbembę z Porto, a w 75. minucie Denera z drużyny przeciwnej.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu kibice domagali się kolejnych bramek. W samej końcówce spotkania wynik ustalił Sérgio Oliveira. Asystę przy bramce zaliczył Jesus Corona.

W 90. minucie kartkę dostał Júlio César z Porimonense. W drugiej minucie doliczonego czasu pojedynku boisko opuścili zawodnicy Porto: João Mário, Shoya Nakajima, Romário Baró, a na ich miejsce weszli Wilson Manafá, Moussa Marega, Otávio. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-1.

Samuel Portugal Lima
90′ Wilson Migueis Manafá Jancó
Fahd Moufi68′
 45′ 74′ Chancel Mbemba Mangulu
Lucas Possignolo
Malang Sarr
Maurício de Carvalho Antônio65′ 68′
Zaidu Sanusi
Koki Anzai
 89′ 56′ Sergio Oliveira
Willyan da Silva Rocha
62′ Jesus Corona
Anderson de Oliveira da Silva77′
68′ Luis Fernando Díaz Marulanda
Lucas Fernandes da Silva60′
32′ Andrés Mateus Uribe Villa
Aylton Filipe Boa Morte
90′ Otávio Edmilson da Silva Monteiro
Dener Gomes Clemente75′
90′ Moussa Marega
Rômulo da Silva Machado
68′ Marko Grujić
Fernando Medeiros da Silva60′
90′ Romário Manuel Silva Baró
Lucas Queiroz Canteiro
Francisco Evanilson de Lima Barbosa
Muhammad Safawi bin Rasid
90′ Shoya Nakajima
Fali Candé68′
90′ João Mário Neto Lopes
Júlio César Czarnerski77′ 90′
32′  46′ Mehdi Taremi
Welinton Júnior Ferreira dos Santos68′

Drużyna Porto była w posiadaniu piłki przez 69 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie.

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po trzy żółte kartki.

Zespół Porto dokonał pięciu zmian. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie dokonała czterech zmian.