Liga portugalska - 6. kolejka Segundy Liga: Leixoes SC - Varzim SC 3-1 (0-0)

W pojedynku 6. kolejki portugalskiej Segundy Liga, który rozegrany został 16 października, drużyna Leixoes zwyciężyła z Varzimem 3-1 (0-0). Spotkanie odbyło się na Estádio do Mar w Matosinhos.

G. Ofosu 52'

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Od 14. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Leixoes i jedną drużynie przeciwnej.

Dopiero w drugiej połowie George Kwame wywołał eksplozję radości wśród kibiców Varzimu, strzelając gola w 52. minucie meczu. W 55. minucie Jota I został zmieniony przez Jocę.

Trener Leixoes postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił obrońcę Edu Machadę i na pole gry wprowadził napastnika Kikiego Silvę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego zespół zdołał strzelić gola i wygrać spotkanie.

W tej samej minucie do własnej bramki trafił zawodnik Varzimu Luis Pedro. W 62. minucie w jedenastce Leixoes doszło do zmiany. Jota II wszedł za Nenê'a.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Leixoes przyniosły efekt bramkowy. W 66. minucie Jota II dał prowadzenie swojej jedenastce.

Między 70. a 86. minutą, boisko opuścili zawodnicy Varzimu: George Kwame, Azougha Tembeng, Rui Moreira, Luis Pinheiro, Tiago Cerveira, na ich miejsce weszli: Jhon Rentería, André Vieira, Stanley Ejike, Yusuf Tunç, Michael Douglas. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Ruiego Pedra, Avtandila Ebralidzego zajęli: Lucas Lopes, Bruno Monteiro. Od 86. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Leixoes oraz dwie drużynie przeciwnej.

W szóstej minucie doliczonego czasu starcia swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Jota II z Leixoes. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 3-1.

Varzim SC
89′ Antonio Beto
Ricardo Jorge Novo Nunes
Tiago André Araújo Rodrigues
. Andre Micael
14′ João Pedro Azevedo Silva
Luis Pedro Gomes Martins 55′ (samob.)
45′ 55′ Eduardo José Borges Machado
Luis Carlos Ventura Pinheiro81′
Brendon Lucas da Silva Estevam
Rui Filipe Araújo Moreira81′
Diogo Miguel Ribeiro Gomes
Azougha Tembeng Abenego70′
55′ João Tiago Serrão Garcês
Welesson Barreto Borges
62′ Ânderson Miguel da Silva
Christian Okechukwu Irobiso
72′ Rui Pedro da Silva e Sousa
George Nana Kwame Ofosu  52′ 28′ 70′
72′ Avtandil Ebralidze
Boubakary Diarra
55′ Jorge Samuel Figueiredo Fernandes
Ibrahima Kalil Guirassy
72′ Bruno André Freitas Monteiro
André Filipe Silva Rocha Vieira70′
Paulo Ricardo Ribeiro de Jesus Machado
Stanley Ejike Awurum81′
72′ Lucas dos Santos Lopes
Jhon Stivinson Rentería Mosquera70′
62′  66′, 90′ 90′ João Pedro Ferreira Silva
Rui Miguel Teixeira Caetano
55′ Francisco Pedro Tiago Silva
Yusuf Mert Tunç81′

Sędzia ukarał żółtymi kartkami czterech piłkarzy Leixoes. Przyznał im dwie żółte kartki w pierwszej i dwie w drugiej połowie meczu. Zawodnicy gości otrzymali jedną żółtą kartkę w pierwszej i dwie w drugiej części meczu.

Obie drużyny wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.