Liga portugalska - 6. kolejka Segundy Liga: CD Mafra - FC Vizela 2-0 (1-0)

17 października na Estádio Municipal de Mafra odbyło się starcie 6. kolejki portugalskiej Segundy Liga pomiędzy drużynami Mafry i FC Vizela. Mecz zakończył się zwycięstwem Mafry 2-0.

6. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2020-10-17 16:00 | Stadion: Estádio Municipal de Mafra | Arbiter: João Filipe Malheiro Pinto
CD Mafra
FC Vizela
2
0
Guilherme 5',50'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Guilherme wywołał eksplozję radości wśród kibiców Mafry , zdobywając bramkę w piątej minucie spotkania.

Między 18. a 40. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom FC Vizela i dwie drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Mafry.

Na drugą połowę jedenastka FC Vizela wyszła w zmienionym składzie, za Fernanda Cardoza wszedł Kiko Bondoso.

Drużyna FC Vizela ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, strzelając kolejnego gola. Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy Guilherme po raz drugi zdobył bramkę zmieniając wynik na 2-0.

W 53. minucie za Francisa Canna wszedł Tavinho. W tej samej minucie Hugues Evrard został zmieniony przez Emmanuela Otiego, co miało wzmocnić jedenastkę FC Vizela. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Rodriga Martinsa na Andrezinha. W 61. minucie arbiter ukarał kartką Tomása Domingosa, piłkarza Mafry.

Po chwili trener Mafry postanowił bronić wyniku. W 67. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Gustava Souzę wszedł Nuno Campos, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi gospodarzy utrzymać prowadzenie. Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia przyznał kartkę Koffiemu Kouao z FC Vizela. W 72. minucie Kiki Afonso został zmieniony przez Richarda Oforiego, a za Samú wszedł na boisko André Soares, co miało wzmocnić jedenastkę FC Vizela. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Carlosa Daniela na João Graçę.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-0.

Ivo Filipe Claudino da Palma Gonçalves
61′ Tomás Caldas Januário Carvalho Domingos
Christian Neiva Afonso72′
João Tiago Oliveira da Cunha
Mohamed Aidara33′
 5′, 50′ Guilherme Filipe Salgado Ferreira
Matheus de Mello Costa
João Miguel Xavier Ferreira dos Santos
Koffi Franck Kouao72′
60′ Rodrigo Miguel Forte Paes Martins
Fábio Samuel Amorim Silva80′
Carlos Miguel Pereira Fernandes
Hugues Evrard Zagbayou18′ 53′
25′ Rúben Ismael Valente Ramos
Marcos Paulo Gelmini Gomes
Abel Issa Camara
Francis Cann53′
40′ 82′ Carlos Daniel Cevada Teixeira
Fernando David Cardozo Paniagua46′
67′ Gustavo Moura e Souza
Marcelo Machado Vilela
67′ Nuno Vieira Campos
Ericson Jorge Silva Rodrigues Duarte
Wenderson da Silva Costa Ferreira
André Tiago Carneiro Soares80′
60′ André Miguel Pinto Lopes
Octávio Alexandre Leal Barros53′
82′ João Pedro Salazar da Graça
Emmanuel Oti Essigba53′
Gwangin Lee
Diogo Ribeiro

Francisco Miguel Ribeiro Tomé Tavares Bondoso46′

Arbiter w pierwszej połowie pokazał trzy żółte kartki zawodnikom gości, a w drugiej jedną. Piłkarze Mafry otrzymali w pierwszej połowie dwie żółte kartki, natomiast w drugiej jedną mniej.

Zespół Mafry w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.

Już w najbliższą sobotę jedenastka FC Vizela rozegra kolejny mecz u siebie. Jej rywalem będzie Académica de Coimbra. Natomiast 26 października CD Feirense będzie przeciwnikiem zespołu Mafry w meczu, który odbędzie się w Santa Marii da Feirze.