Liga portugalska - 6. kolejka Segundy Liga: Casa Pia AC - Porto II 2-1 (0-0)

W meczu 6. kolejki portugalskiej Segundy Liga, który rozegrany został 17 października, zespół Casy Pia AC zwyciężył z Porto II 2-1 (0-0). Pojedynek odbył się na Estádio Pina Manique w Lizbonie.

6. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2020-10-17 16:00 | Stadion: Estádio Pina Manique | Arbiter: Bruno Miguel Cândido Rebocho
K. Boateng 66'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Jedenastka Porto II wygrała jeden raz, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 48. minucie sędzia pokazał kartkę Pedro Justinianowi, zawodnikowi Porto II.

Na początku drugiej połowy piłkarze Casy Pia AC nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W pierwszych minutach drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Marvin Santos.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Porto II: Hulkowi w 52. i Rodrigowi Conceição w 56. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Casy Pia AC w 58. minucie spotkania, gdy Abdul Abubakari strzelił drugiego gola. W 63. minucie Rodrigo Valente zastąpił Kelvina Boatenga.

W tej samej minucie w zespole Porto II doszło do zmiany. Gonçalo Borges wszedł za Francisca Conceição.

Niedługo później Kelvin Boateng wywołał eksplozję radości wśród kibiców Porto II, zdobywając bramkę w 66. minucie spotkania. W 71. minucie Abdul Abubakari został zmieniony przez Vítora Gonçalvesa, a za Platiny'ego wszedł na boisko Donald Djoussé, co miało wzmocnić drużynę Casy Pia AC. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Johana Gómeza na Mora Ndiayego.

Niestety w 84. minucie meczu Ricardo Batista bramkarz Casy Pia AC z powodu kontuzji musiał opuścić boisko. Trenerowi nie zostało nic innego, jak na jego miejsce między słupkami postawić Rafaela van der Laana - rezerwowego bramkarza jedenastki. W tej samej minucie w zespole Casy Pia AC doszło do zmiany. Alex Freitas wszedł za Vitó. Od 88. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Casy Pia AC.

Drużynie Porto II zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Casy Pia AC.

Pedro Justiniano Almeida Gomes48′
 49′ Marvin Martins Santos Da Graca
Tiago Manuel Maio Matos
Derick Theodoro Santos Poloni
João Marcelo Messias Ferreira
Arghus Soares Bordignon
Carlos Gabriel Moreira de Oliveira52′
84′ Victor Emanuel Araújo Ferreira
Rodrigo Ribeiro Valente63′
Christian da Silva Fiel
Francisco Fernandes Conceição63′
90′ Romeu Oliveira Ribeiro
Daniel Namaso Edi-Mesumbe Loader
Nermin Zolotić
Rodrigo Fernandes da Conceição56′
 58′ 71′ Abdul Malik Abubakari
Johan Arath Gómez79′
76′ Higor Inácio Platiny de Oliveira Rodrigues
Igor Cássio Vieira dos Santos
84′ 88′ Rafael van der Laan Teixeira Miranda
Alphonsus Chukwuebuka Dike
71′ 90′ Vítor Bruno Rodrigues Gonçalves
Diogo Dias Ressurreição
Danny Seung-Joo Choi
Mor Ndiaye79′
76′ Donald Dering Djoussé
Rafael Reis Pereira
84′ Alexandre Henrique Gonçalves de Freitas
Gonçalo Oscar Albuquerque Borges63′
Samuel Silvera
Kelvin Owusu Boateng63′  66′

Piłkarze obu drużyn otrzymali po trzy żółte kartki.

Jedenastka Casy Pia AC w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.