Liga portugalska - 6. kolejka Primeiry Liga: Os Belenenses SAD - SC Farense 1-1 (0-0)

31 października na Estádio Nacional w Jamorze odbył się pojedynek 6. kolejki portugalskiej Primeiry Liga pomiędzy drużynami CF Belenenses i Farense. Starcie zakończyło się remisem 1-1.

R. Gauld 69'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 14 meczów zespół Farense wygrał sześć razy i tyle samo razy przegrywał. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Już w pierwszych minutach drużyna CF Belenenses próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Afonsowi Tairze z zespołu gospodarzy. Była to 45. minuta pojedynku.

Trener CF Belenenses postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Afonso Sousa, a murawę opuścił Richard Rodrigues. W 60. minucie Edi Semedo został zmieniony przez Robinha.

W tej samej minucie Cauê został zmieniony przez Zandera Cassierrę, co miało wzmocnić drużynę CF Belenenses. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Bilela Aouacherię na Hugona Seca. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy żółtą kartkę otrzymał Rúben Lima z CF Belenenses.

W tym czasie to zawodnicy Farense otworzyli wynik. W 69. minucie na listę strzelców wpisał się Ryan Gauld.

Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy żółtą kartką został ukarany Henrique, piłkarz gospodarzy. W 76. minucie boisko opuścili piłkarze Farense: Pedro Henrique, Jonatan Lucca, a na ich miejsce weszli Braian Mansilla, Nikola Stojiljković. W 79. minucie sędzia wskazał na jedenasty metr, ale Jonatan Lucca spudłował fatalnie. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystał zespół gości.

W 81. minucie Afonso Taira został zmieniony przez Brunona Ramiresa, a za Dannego Henriquesa wszedł na boisko Francisco Teixeira, co miało wzmocnić drużynę CF Belenenses. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Fabrícia Isidora na Filipe Mela. W 90. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Pedro Henrique osłabiając tym samym zespół Farense.

W ostatnich minutach spotkania na boisku kibice domagali się kolejnych bramek. W doliczonej ósmej minucie meczu wynik ustalił Bruno Ramires. W zdobyciu bramki pomógł Henrique.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-1.

Rafael Garcia Tonioli Defendi
71′ . Henrique
Carlos Alexandre Reis Pinto
Tomás Aresta Branco Machado Ribeiro
Cláudio Falcão Santos
81′ Danny Agostinho Henriques
Eduardo Ferreira dos Santos
60′ Cauê Cecilio da Silva
Fabio Nunes
Tiago Alexandre de Sousa Esgaio
Amine Oudrhiri Idrissi
46′ Richard Alexandre Birkheun Rodrigues
Ryan Gauld  69′ (k.)
Silvestre Varela
Braian Ezequiel Mansilla76′
45′ 81′ Afonso Miguel Castro Vilhena Taira
Fabrício Isidoro Fonseca de Jesus88′
68′ Rúben Alexandre Rocha Lima
Bilel Aouacheria67′
60′ Edi Maurício Sanches Semedo
Abner Felipe Souza de Almeida
81′ Francisco José Coelho Teixeira
Pedro Henrique Alves de Almeida76′ 90′
46′ Afonso Gamelas De Pinho Sousa
Jonatan Lucca76′ 79′ (k.)
81′  90′ Bruno Edgar Silva Almeida
Filipe Joaquim Melo Silva88′
Sphephelo S'Miso Sithole
Fábio Patrick dos Reis dos Santos Fernandes
60′ Zander Mateo Cassierra Cabezas
Madi Queta
60′ Ricardo Alexandre Ribeiro Vieira
Hugo André Rodrigues Seco67′

Przewaga drużyny CF Belenenses w posiadaniu piłki była ogromna (66 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali.

Arbiter pokazał jedną czerwoną kartkę zawodnikom Farense, a piłkarzom gospodarzy przyznał trzy żółte.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast zespół Farense w drugiej połowie wymienił czterech graczy.