Liga portugalska - 6. kolejka Primeiry Liga: CS Marítimo Funchal - CD Nacional Funchal 0-0

W spotkaniu 6. kolejki portugalskiej Primeiry Liga, które rozegrane zostało 31 października, zespół CS Marítimo zremisował z Nacionalem Funchal 0-0. Starcie odbyło się na Estádio dos Barreiros w Funchalu.

6. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2020-10-31 21:30 | Stadion: Estádio dos Barreiros | Arbiter: Vitor Jorge Fernandes Ferreira
CS Marítimo Funchal
CD Nacional Funchal
0
0

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 32 mecze drużyna Nacionalu Funchal wygrała 11 razy i zanotowała tyle samo porażek oraz 10 remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Między 12. a 29. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Nacionalu Funchal i jedną drużynie przeciwnej.

W 57. minucie za Jorge Correę wszedł François-Xavier Fumu. W 62. minucie w zespole Nacionalu Funchal doszło do zmiany. Kenji Gorré wszedł za Vincenta Thilla.

Niedługo później trener CS Marítimo postanowił bronić wyniku. W 77. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Jeana Clebera wszedł Renê, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi gospodarzy utrzymać remis. Na 10 minut przed zakończeniem spotkania w drużynie CS Marítimo doszło do zmiany. Ali Alipour wszedł za Diederricka Tagueu. Trener Nacionalu Funchal postanowił zagrać agresywniej. W 84. minucie zmienił pomocnika Rúbena Micaela i na pole gry wprowadził napastnika Bryana Rócheza. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

W 85. minucie w drużynie Nacionalu Funchal doszło do zmiany. Nuno Borges wszedł za José Riascosa.

Rúben Diogo Francisco Freitas
25′ Zainadine Abdula Chavango Júnior
Larry Azouni12′
77′ Jean Cleber Santos da Silva
Vincent Thill21′ 62′
Franck-Yves Bambock
João Pedro Gomes Camacho
57′ Jorge Iván Correa
Micael Ruben84′
Rodrigo Cunha Pereira de Pinho
Abdullahi Ibrahim Alhassan29′
80′ Diederrick Joel Tagueu Tadjo
José Brayan Riascos Valencia85′
Caio Gobbo Secco
Riccardo Piscitelli
77′ Renê Ferreira dos Santos
Rui Jorge Farto Correia
Marcelo Hermes
Vladan Danilović
Dejan Kerkez
Kenji Gorré62′
80′ Ali Alipour
João Victor Lima Ferreira
José Edgar Andrade da Costa
Mabrouk Haiça Rouai
57′ François-Xavier Fumu Tamuzo
Gergely Bobál
Rafik Guitane
Nuno Miguel Oliveira Borges85′
Jefferson Pessanha Agostinho
Bryan Giovanni Róchez Mejia84′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom Nacionalu Funchal pokazał trzy.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.