Liga portugalska - 5. kolejka Segundy Liga: FC Vizela - GD Chaves 1-1 (0-0)

5 października na Estádio da Capital do Móvel w Paços de Ferreirze odbył się mecz 5. kolejki portugalskiej Segundy Liga pomiędzy drużynami FC Vizela i Chavesu. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1.

5. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2020-10-05 20:45 | Stadion: Estádio da Capital do Móvel | Arbiter: Miguel Bertolo Nogueira
FC Vizela
GD Chaves
1
1
F. Cann 61'
Zé Tiago 90'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Zespół FC Vizela wygrał dwa razy, zremisował raz, a przegrał tylko raz.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W dziewiątej minucie arbiter ukarał żółtą kartką Luísa Rochę z Chavesu, a w 12. minucie Ericsona z drużyny przeciwnej.

W 55. minucie żółtą kartką został ukarany Mohamed Aidara, piłkarz FC Vizela. W 56. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Ericson osłabiając zespół FC Vizela. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 12. minucie.

W 57. minucie Fernando Cardozo zastąpił Samú.

Wysiłki podejmowane przez zespół FC Vizela w końcu przyniosły efekt bramkowy. Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu na listę strzelców wpisał się Francis Cann.

W następstwie utraty gola trener Chavesu postanowił zagrać agresywniej. W 64. minucie zmienił obrońcę José Gomesa i na pole gry wprowadził napastnika Wellingtona Carvalha. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego zespół zdołał zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. W 67. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Luísowi Silvie z drużyny Chavesu. W 69. minucie Benny został zmieniony przez Nicolasa, a za Burę wszedł na boisko Niltinho, co miało wzmocnić zespół Chavesu. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Cassiana na Dioga Ribeira oraz Francisa Canna na Tavinha. W doliczonym czasie gry wynik ustalił z rzutu karnego Zé Tiago.

W doliczonej drugiej minucie pojedynku sędzia przyznał żółtą kartkę Zé Tiago z Chavesu. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-1.

Miguel Ângelo Marques Granja87′
55′ Mohamed Aidara
Luís Manuel da Costa Silva67′
12′ 56′ Ericson Jorge Silva Rodrigues Duarte
Bernardo Oliveira Dias69′
 61′ 85′ Francis Cann
Joao Teixeira
57′ Fernando David Cardozo Paniagua
João Pedro Fortes Bachiessa
75′ Cassiano Dias Moreira
Rafael Ferreira Viegas
57′ Fábio Samuel Amorim Silva
Kevin Lenini Gonçalves Pereira de Pina
Marcelo Machado Vilela
Raphael Guzzo
André Tiago Carneiro Soares
Wellington Nascimento Carvalho64′
85′ Octávio Alexandre Leal Barros
Nicolas Reis Bernardo69′
75′ Diogo Ribeiro
Nilton Soares Rodrigues87′
Francisco Miguel Ribeiro Tomé Tavares Bondoso

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom FC Vizela w pierwszej połowie, a w drugiej jedną żółtą i jedną czerwoną. Zawodnicy drużyny przeciwnej otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dwie.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.