Liga portugalska - 5. kolejka Segundy Liga: CD Feirense - SC Covilha 0-0

3 października na Estádio Marcolino de Castro w Santa Marii da Feirze odbył się pojedynek 5. kolejki portugalskiej Segundy Liga pomiędzy drużynami Feirense i Covilha. Starcie zakończyło się remisem 0-0.

5. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2020-10-03 12:00 | Stadion: Estádio Marcolino de Castro | Arbiter: Marcos Roberto Viegas Brazão
CD Feirense
SC Covilha
0
0

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 19 razy. Drużyna Feirense wygrała aż 11 razy, zremisowała osiem, nie przegrywając żadnego meczu.

Od pierwszych minut drużyna Feirense zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Covilha była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 20. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Pedro Monteira z Feirense, a w 29. minucie Filipe Cardosa z drużyny przeciwnej.

W 32. minucie Gilberto Silva został zastąpiony przez Mohameda Ndao. W 37. minucie sędzia pokazał kartkę Latyrowi Fallowi, piłkarzowi gospodarzy. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na drugą połowę jedenastka Covilha wyszła w zmienionym składzie, za Gleisona, Deivisona weszli Areias, Leo. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał Inters Gui z Covilha.

Trener Feirense postanowił zagrać agresywniej. W 68. minucie zmienił pomocnika Fábia Espinha i na pole gry wprowadził napastnika Edsona Fariasa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. Między 73. a 87. minutą, boisko opuścili piłkarze Feirense: Fabrício Simões, João Tavares, Ença Fati, Feliz Vaz, na ich miejsce weszli: Agdon, João Victor, Washington Santana, Mica. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Intersa Guiego, Lewisa Mbaha zajęli: Abdoulaye Daffé, João Cardoso. W 82. minucie kartkę obejrzał Edwin Vente z drużyny gości.

Edwin Fernando Vente Banguera82′
20′ Pedro Filipe Tinoco Monteiro
Filipe Couto Cardoso29′
37′ Latyr Fall
Gilberto Manuel Pereira da Silva32′
68′ Fábio Ricardo Gomes Fonseca
Deivison William Borges46′
73′ João Tavares Almeida
Gleison Wilson Da Silva Moreira46′
73′ Ença Fati
Jaime Alexandrino Gomes Pinto
86′ Feliz Edgar Neto Vaz
Inters Auxence Gui68′ 79′
73′ Fabrício Santos Simões
David Moisés Sousa Santos
86′ Micael Cabrita Silva Mica
Mohamed Lamine Ndao32′
73′ Washington Santana da Silva
João Pedro Pinto Cardoso87′
73′ João Victor Cunha Borges
Abdoulaye Daffé79′
68′ Edson Rodrigues Farias
Leonardo Ferreira Cá46′
73′ Agdon Santos Menezes
Rui Manuel Linhares Areias46′

Zespół Feirense miał 10 szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Obie drużyny wymieniły po pięciu graczy.