Liga portugalska - 5. kolejka Segundy Liga: CD Cova Piedade - FC Arouca 0-2 (0-1)

3 października na Estádio Municipal José Martins Vieira w Almadzie odbył się mecz 5. kolejki portugalskiej Segundy Liga pomiędzy drużynami CD Cova i FC Arouca. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem FC Arouca 2-0.

5. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2020-10-03 16:30 | Stadion: Estádio Municipal José Martins Vieira | Arbiter: Ricardo Baixinho
CD Cova Piedade
FC Arouca
0
2
Adílio Santos 35'
A. Blondell 46'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Zespół CD Cova wygrał aż trzy razy, zremisował raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom CD Cova: Arnoldowi Nkufo w 10. i Yan Victor w 27. minucie.

Trzeba było trochę poczekać, aby Adílio Santos wywołał eksplozję radości wśród kibiców FC Arouca , strzelając gola w 35. minucie pojedynku. W 42. minucie za Yana Victora wszedł João Patrão.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu FC Arouca.

Drugą połowę drużyna CD Cova rozpoczęła w zmienionym składzie, za Francisca Varelę, Hugona Machada, Arnolda Nkufo weszli Thabo Cele, Pepo Santos, Femi Balogun.

Jedenastka CD Cova ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gości, zdobywając kolejną bramkę. W 46. minucie na listę strzelców wpisał się Anthony Blondell.

Między 58. a 90. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom FC Arouca i jedną drużynie przeciwnej. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0-2.

Diogo Mineiro Clemente
59′ Alex Kakuba
João Othavio Basso58′
10′ 46′ Arnold Nkufo Issoko
Pedro Manuel da Silva Moreira90′
27′ 42′ Yan Victor Silva Paixão
Leandro Miguel Pereira da Silva75′ 82′
46′ Hugo Miguel Alves Machado
Marco Paulo Silva Soares
46′ Francisco Oliveira Alves Varela
Anthony Miguel Blondell Blondell  46′
90′ Arnaldo Edi Lopes da Silva
Luiz Gustavo Benmuyal Reis
46′ Thabo Cele
Diogo Filipe Oliveira da Costa
59′ Francisco Jiayu Chen
Frederick Takyi
42′ João Filipe Couto Patrão
Yaw Moses82′ 90′
Gonçalo Garcias Neves Maria
Nuno Miguel Santos Rodrigues69′
46′ Pedro Miguel Neves Santos
André Oliveira Silva
46′ Femi Emmanuel Balogun
Gildo Olímpio Sena Monteiro90′
Wilson Kenidy Correia Silva

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po trzy żółte kartki.

Jedenastka CD Cova wymieniła pięciu zawodników. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.