Liga portugalska - 5. kolejka Primeiry Liga: Moreirense FC - CS Marítimo Funchal 2-1 (2-0)

25 października na Parque Desportivo Comendador Joaquim de Almeida Freitas w Moreirze de Cónegos odbył się pojedynek 5. kolejki portugalskiej Primeiry Liga pomiędzy drużynami Moreirense i CS Marítimo. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Moreirense 2-1.

5. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2020-10-25 16:00 | Stadion: Parque Desportivo Comendador Joaquim de Almeida Freitas | Arbiter: Artur Manuel Ribeiro Soares Dias
Zainadine Júnior 89'

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom CS Marítimo: Cláudiowi Winckowi w 8. i Jeanowi w 16. minucie.

W 21. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik CS Marítimo Fábio China. W 23. minucie żółtą kartkę dostał Steven de Sousa, piłkarz Moreirense.

W 36. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Jean osłabiając zespół CS Marítimo. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 16. minucie. Na siedem minut przed zakończeniem pierwszej połowy żółtą kartkę otrzymał Fábio Pacheco z Moreirense. W 43. minucie Jorge Correa został zmieniony przez Diederricka Tagueu.

W 44. minucie w zespole CS Marítimo doszło do zmiany. François-Xavier Fumu wszedł za Edgara Costę.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Moreirense w 45. minucie spotkania, gdy Pedro Nuno strzelił drugiego gola. Przy zdobyciu bramki pomógł Felipe Pires.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy żółtą kartką został ukarany François-Xavier Fumu, zawodnik gości. Trzeba było trochę poczekać, aby trener Moreirense postanowił wzmocnić linię napadu i w 73. minucie zastąpił zmęczonego Waltersona. Na boisko wszedł Yan, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

Między 74. a 88. minutą, boisko opuścili zawodnicy Moreirense: Pedro Nuno, Felipe Pires, Fábio Pacheco, Filipe Soares, na ich miejsce weszli: Jefferson, Lucas Rodrigues, Gonçalo Franco, David Tavares. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Renêgo, Rodriga Pinha, Cláudia Wincka zajęli: Jean Cleber, Jefferson, Ali Alipour. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Moreirense: Filipe Soaresowi w 80. i Nahuelowi Ferraresiemu w 89. minucie.

Mimo że drużyna CS Marítimo nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 95 ataków oddała tylko cztery celne strzały, to w końcu zdobyła długo wyczekiwaną przez ich kibiców bramkę. W tej samej minucie na listę strzelców wpisał się Zainadine Júnior. Sytuację bramkową stworzył Fábio China.

W czwartej minucie doliczonego czasu gry sędzia przyznał żółtą kartkę Afonsowi Figueiredowi z zespołu gospodarzy. Drużynie CS Marítimo zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Moreirense.

Amir Abedzadeh
89′ Nahuel Adolfo Ferraresi Hernández
Renê Ferreira dos Santos77′
Lazar Rosić
Lucas Henrique da Silva
23′ Steven de Sousa Vitória
Zainadine Abdula Chavango Júnior  89′
90′ Afonso Mendes Ribeiro de Figueiredo
Jean Carlos de Souza Irmer16′ 36′
83′ Felipe Augusto Rodrigues Pires
Cláudio Winck Neto8′ 88′
Alexandre Miguel Barros Soares
Fábio Diogo Agrela Ferreira 21′ (samob.)
38′ 88′ Fábio José Ferreira Pacheco
Franck-Yves Bambock
80′ 88′ Filipe Miguel Barros Soares
José Edgar Andrade da Costa44′
 45′ 74′ Pedro Nuno Fernandes Ferreira
Rodrigo Cunha Pereira de Pinho77′
73′ Walterson Silva
Dejan Kerkez
88′ Gonçalo Baptista Franco
Felício Mendes João Milson
88′ David José Gomes Oliveira Tavares
Jean Cleber Santos da Silva77′
74′ Jefferson Fernando Isídio
Ali Alipour88′
83′ Lucas Rodrigues da Silva
François-Xavier Fumu Tamuzo44′ 49′
73′ Yan Matheus Santos Souza
Jefferson Pessanha Agostinho77′

Diederrick Joel Tagueu Tadjo43′

Drużyna Moreirense była w posiadaniu piłki przez 61 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym spotkaniu.

Zespół Moreirense zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Piłkarze CS Marítimo obejrzeli w meczu trzy żółte kartki oraz jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy pięć żółtych.

Obie drużyny wymieniły po pięciu zawodników.