Liga portugalska - 4. kolejka Segundy Liga: UD Vilafranquense - CD Nacional Funchal 1-2 (1-1)

31 sierpnia na Estádio Municipal de Rio Maior w Rio Maior odbył się mecz 4. kolejki portugalskiej Segundy Liga pomiędzy drużynami UD Vilafranquense i Nacionalu Funchal. Starcie zakończyło się zwycięstwem Nacionalu Funchal 2-1. Na stadionie stawiło się 300 widzów.

4. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2019-08-31 17:00 | Stadion: Estádio Municipal de Rio Maior | Widzów: 300 | Arbiter: Luís Máximo
Jota 89'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Wilson Santos wywołał eksplozję radości wśród kibiców UD Vilafranquense , strzelając gola w siódmej minucie pojedynku. To już czwarte trafienie tego piłkarz w sezonie.

Zespół gości wyrównał wynik meczu. W 15. minucie José Riascos wyrównał wynik meczu.

Między 20. a 36. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom UD Vilafranquense oraz dwie drużynie przeciwnej. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 51. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Dénisowi Martinsowi, zawodnikowi gospodarzy. W 60. minucie Vítor Gonçalves został zastąpiony przez Jotę.

Chwilę później trener UD Vilafranquense postanowił bronić wyniku. W 62. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Pepa Santos wszedł Alan Bidi-Lecadouq, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Zespół UD Vilafranquense nie obronił wyniku i ostatecznie przegrał mecz. W 63. minucie czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Dénis Martins z UD Vilafranquense i musiał opuścić boisko. Pierwszą żółtą kartkę dostał on w 51. minucie. W 70. minucie żółtą kartkę obejrzał Jota z Nacionalu Funchal.

Trenerzy obu drużyn postanowili odświeżyć składy w 77. minucie, w drużynie Nacionalu Funchal za José Riascosa wszedł Kenji Gorré, a w zespole UD Vilafranquense João Vieira zmienił Tarcísia. Trener Nacionalu Funchal postanowił zagrać agresywniej. W 85. minucie zmienił obrońcę Kalindiego i na pole gry wprowadził napastnika Perottiego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego drużyna zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Nacionalu Funchal przyniosły efekt bramkowy. W samej końcówce starcia na listę strzelców wpisał się Jota.

W 90. minucie w drużynie UD Vilafranquense doszło do zmiany. Leandro Souza wszedł za Filipe Oliveirę. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry żółtą kartkę dostał João Camacho z zespołu gości. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-2.

Abdullahi Ibrahim Alhassan
51′ 63′ Dénis Pinho Martins
Vítor Bruno Rodrigues Gonçalves36′ 60′
Antonio Polidoro Junior
Micael Ruben
22′ 63′ Pedro Miguel Neves Santos
João Pedro Gomes Camacho90′
90′ Filipe Santos Oliveira
Witiness Chimoio Joao Quembo
 7′ 20′ Wilson dos Santos Januário
José Brayan Riascos Valencia  15′ 77′
77′ João André Ribeiro Vieira
Bryan Giovanni Róchez Mejia
Adilson Aguero dos Santos
Gauther Martins Cardoso
63′ Alan Régis Bidi-Lecadouq
Diogo Alexis Rodrigues Coelho
João Pedro dos Santos Gonçalves
Nuno Vieira Campos
Filipe Manuel Nunes Brigues
João Tiago Serrão Garcês60′  89′ 70′
77′ José Tarcísio Lima Martins
Kenji Gorré77′
90′ Leandro Paulo Roberto de Souza
Nuno Miguel Oliveira Borges
Onyekachi Eze Silas
Pedro Henrique Perotti85′

Drużyna Nacionalu Funchal była w posiadaniu piłki przez 63 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym spotkaniu.

Arbiter przyznał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy w pierwszej połowie, natomiast w drugiej jedną żółtą oraz jedną czerwoną. Zawodnicy drużyny przeciwnej otrzymali w pierwszej połowie dwie żółte kartki, w drugiej również dwie.