Liga portugalska - 4. kolejka Segundy Liga: UD Oliveirense - SC Farense 0-1 (0-0)

W pojedynku 4. kolejki portugalskiej Segundy Liga, który rozegrany został 1 września, jedenastka Oliveirense przegrała z Farense 0-1 (0-0). Mecz na Estádio Municipal de Aveiro w Duero obejrzało 422 widzów.

4. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2019-09-01 17:00 | Stadion: Estádio Municipal de Aveiro | Widzów: 422 | Arbiter: Vitor Ferreira
UD Oliveirense
SC Farense
0
1
Miguel Bandarra 82'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 10 razy. Drużyna Oliveirense wygrała aż pięć razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko trzy.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Między 18. a 39. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Między 54. a 60. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Farense i jedną drużynie przeciwnej. W 63. minucie Serginho został zmieniony przez Agdona.

W 65. minucie Elízio został zmieniony przez Dioga Clementego, co miało wzmocnić drużynę Oliveirense. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Matheusa Silvę na Miguela Bandarrę. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał Agdon, piłkarz gospodarzy. Trener Farense postanowił zagrać agresywniej. W 77. minucie zmienił pomocnika Ryana Gaulda i na pole gry wprowadził napastnika Patricka, który w bieżącym sezonie ma na koncie już jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie.

W 80. minucie kartkę otrzymał Wellington z Oliveirense.

Jedyną bramkę meczu dla Farense zdobył Miguel Bandarra w 82. minucie. W 84. minucie Fabinho został zmieniony przez Cláudia Silvę, co miało wzmocnić drużynę Oliveirense. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Fabrícia na Burę.

W doliczonej drugiej minucie spotkania kartką został ukarany Hugo Marques, zawodnik Farense.

Hugo Miguel Barreto Henriques Marques90′
80′ Wellington da Silva Pinto
Matheus de Barros da Silva70′
Michael Douglas de Oliveira
David Sena Fernandes Sualehe
Guilherme António de Souza
Luís Carlos Rocha Rodrigues
58′ 65′ Elízio Adriani Silva Albues
Cássio Fernando Scheid54′
José Gervásio dos Santos Neto
Fabrício Isidoro Fonseca de Jesus
31′ Filipe Goncalves
Ryan Gauld60′ 77′
84′ Fábio Miguel Jesus Carvalho
Filipe Joaquim Melo Silva18′
39′ Mohamed Bouldini
Mihlali Samson Mayambela
Miguel Ângelo Gomes da Silva
Fabio Nunes
63′ Sérgio Daniel Sousa Silva
Fabrício Santos Simões88′
Luís Daniel Bastos Soares Costa
Marcio Daniel Fernandes
Leandro Xavier Marques Silva
Miguel Bandarra Rodrigues70′  82′
65′ Diogo Mineiro Clemente
Rafael José Fernandes Teixeira Vieira
Sérgio Domingos Reis Silva
Jorge Braima Nogueira88′
António Manuel da Silva Oliveira
. Alvarinho
84′ Cláudio Alexandre Gomes Silva
Fábio Patrick dos Reis dos Santos Fernandes77′
63′ 66′ Agdon Santos Menezes
Ângelo Rafael Oliveira Sousa Taveira

Godna podkreślania była świetna praca bramkarza Farense. Jego postawa na przedpolu uratowała zespół przed porażką. Taki mecz nie zdarza się często. Zachował czyste konto, a rywale oddali aż dziewięć celnych strzałów.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia w pierwszej połowie wręczył dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy, natomiast w drugiej trzy. Zawodnicy Farense dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dwie więcej.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.