Liga portugalska - 4. kolejka Segundy Liga: Porto II - FC Penafiel 1-2 (1-1)

27 września na Estádio Dr. Jorge Sampaio w Pedrosie odbyło się spotkanie 4. kolejki portugalskiej Segundy Liga pomiędzy drużynami Porto II i Penafielu. Mecz zakończył się zwycięstwem Penafielu 2-1.

4. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2020-09-27 18:00 | Stadion: Estádio Dr. Jorge Sampaio | Arbiter: Frederico Martins
Simãozinho 55'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 13 pojedynków jedenastka Penafielu wygrała cztery razy i tyle samo razy przegrywała. Pięć meczów zakończyło się remisem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W 10. minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania kartką został ukarany Dike Chukwuebuka, piłkarz Porto II.

Nagle zawodnicy Penafielu nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 27. minucie na listę strzelców wpisał się Mateus.

Na dziewięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy kartkę dostał Júnior Franco z zespołu gości.

W 42. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik Penafielu David. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Drugą połowę jedenastka Porto II rozpoczęła w zmienionym składzie, za Dike Chukwuebukę wszedł Tiago Matos.

Kilka chwil później okazało się, że dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Penafielu przyniosły efekt bramkowy. W 55. minucie wynik ustalił Simãozinho.

W 59. minucie Kelvin Boateng zastąpił Igora Cássia. Między 62. a 68. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Penafielu i jedną drużynie przeciwnej. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-2.

Pedro Justiniano Almeida Gomes
David Thomaz dos Santos Oliveira 42′ (samob.)
João Marcelo Messias Ferreira
Paulo Henrique Rodrigues Cabral
Carlos Gabriel Moreira de Oliveira
Simão Pedro Soares Azevedo  55′ 62′ 87′
10′ 46′ Dike Alphonsus Chukwuebuka
Leandro Marcelo Sousa Teixeira
Rodrigo Ribeiro Valente
Fernando Jorge Barbosa Martins64′
Gonçalo Oscar Albuquerque Borges
Vasco André Carvalho Braga67′
59′ Kelvin Owusu Boateng
Pedro Emanuel Moreira de Sousa
Daniel Namaso Edi-Mesumbe Loader
José Carlos Silva Franco36′
68′ Rodrigo Fernandes da Conceição
Mateus Galiano da Costa  27′ 78′
59′ Johan Arath Gómez
. Wagner69′
Ivan Magalhães Miguel Cardoso
Filipe André Martins Freitas Ferreira
Goncalo Brandao
Vítor Hugo Almeida Tavares
46′ Tiago Manuel Maio Matos
Gustavo Henrique Alves Rodrigues87′
59′ Francisco Fernandes Conceição
Pedro Augusto Ferreira Soares
Ángel Yesid Torres Quiñones
Alexandre Ludovic Ribeiro Pereira69′
59′ Igor Cássio Vieira dos Santos
Ronaldo Rodrigues Tavares78′

Przewaga zespołu Porto II w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi jedenastka poniosła porażkę.

Sędzia ukarał żółtymi kartkami czterech piłkarzy gości. Pokazał im jedną żółtą kartkę w pierwszej i trzy w drugiej połowie meczu. Zawodnicy Porto II otrzymali jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej części meczu.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.