Liga portugalska - 4. kolejka Segundy Liga: FC Arouca - Academico de Viseu FC 1-1 (1-1)

W starciu 4. kolejki portugalskiej Segundy Liga, które rozegrane zostało 27 września, zespół FC Arouca zremisował z Viseu FC 1-1 (1-1). Spotkanie odbyło się na Estádio Municipal de Arouca.

4. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2020-09-27 16:30 | Stadion: Estádio Municipal de Arouca | Arbiter: Rui Miguel Gomes Lima
FC Arouca
Academico de Viseu FC
1
1
João Basso 24'
Félix Mathaus 3'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Jedenastka FC Arouca wygrała dwa razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu zawodnicy Viseu FC nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W trzeciej minucie Félix Mathaus dał prowadzenie swojej drużynie.

W 21. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Thales'a z FC Arouca, a w 23. minucie Kelvina Medinę z drużyny przeciwnej.

Piłkarze gospodarzy odpowiedzieli strzeleniem gola. W 24. minucie na listę strzelców wpisał się João Basso.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 53. minucie Heliardo został zmieniony przez Anthony'ego Blondella. Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu w jedenastce Viseu FC doszło do zmiany. João Vasco wszedł za Anthony'ego Cartera.

Chwilę później trener FC Arouca postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 62. minucie zastąpił zmęczonego Marca Soaresa. Na boisko wszedł Nuno Rodrigues, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 76. minucie Adílio Santos został zmieniony przez Júniora Senę, co miało wzmocnić zespół FC Arouca. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Yuri na André Carvalhasa. Po chwili trener Viseu FC postanowił bronić wyniku. W 85. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Luisinha wszedł Joel Monteiro, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Viseu FC utrzymać remis.

W tej samej minucie w zespole Viseu FC doszło do zmiany. Romy Silva wszedł za Fernanda Ferreirę. W drugiej połowie nie padły bramki.

Ricardo Baleia Janota
21′ Thales Bento Oleques
Félix Mathaus Lima Santos  3′
Bruno Gonçalves do Prado
Jorge Miguel Machado Almeida
Diogo Mineiro Clemente
Tiago Manuel Oliveira Mesquita
 24′ João Othavio Basso
João Miguel Passos Manuel Pica
Pedro Manuel da Silva Moreira
Diogo de Almeida Santos
Leandro Miguel Pereira da Silva
Fernando Jose Almeida Ferreira85′
62′ Marco Paulo Silva Soares
Kelvin Monteiro Medina23′
76′ Adílio Correia dos Santos
Anthony Charles Carter60′
53′ Heliardo Vieira da Silva
Joel Filipe Sousa Monteiro85′
62′ Nuno Miguel Santos Rodrigues
André Filipe da Silva Carvalhas80′
53′ Anthony Miguel Blondell Blondell
Bruno Loureiro
André Oliveira Silva
Romy Carlitos Gomes Silva85′
76′ Gildo Olímpio Sena Monteiro
João Vasco Lima Santos de Miranda60′

Przewaga drużyny FC Arouca w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze nie potrafili wygrać meczu.

Zawodnicy obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Viseu FC w drugiej połowie wymienił czterech graczy.