Liga portugalska - 4. kolejka Segundy Liga: CD Mafra - SL Benfica II 2-1 (1-1)

W spotkaniu 4. kolejki portugalskiej Segundy Liga, które rozegrane zostało 27 września, jedenastka Mafry zwyciężyła z Benficą II 2-1 (1-1). Mecz odbył się na Estádio Municipal de Mafra.

Morato 7'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na osiem starć zespół Mafry wygrał dwa razy, ale więcej przegrywał, bo trzy razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to piłkarze Benfiki II otworzyli wynik. W siódmej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania na listę strzelców wpisał się Morato.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Paulowi Bernardzie z Benfiki II. Była to 28. minuta meczu.

Drużyna gospodarzy otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 44. minucie gola wyrównującego strzelił Andrezinho.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 62. minucie za Camarę wszedł Gustavo Souza. W tej samej minucie boisko opuścili piłkarze Benfiki II: Ilija Vukotić, Jair Tavares, a na ich miejsce weszli Paulo Bernardo, Luis Lopes.

Trener Mafry postanowił zagrać agresywniej. W 68. minucie zmienił pomocnika Andrezinha i na pole gry wprowadził napastnika Lee Gwangina, który w bieżącym sezonie ma na koncie już jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego drużyna zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Benfica II: Tiagowi Araújowi w 75. minucie i Diogowi Mendesowi w drugiej minucie doliczonego czasu spotkania.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Mafry w 90. minucie spotkania, gdy Stevy Okitokandjo zdobył z rzutu karnego drugą bramkę. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-1.

Ronaldo Camará73′
75′ Rodrigo Miguel Forte Paes Martins
Tiago Filipe Oliveira Dantas79′
Carlos Miguel Pereira Fernandes
Rafael Alexandre Sousa Gancho Brito79′
 44′ 68′ André Miguel Pinto Lopes
Paulo Guilherme Gonçalves Bernardo28′ 62′
62′ Abel Issa Camara
Gonçalo Matias Ramos
 90′ (k.) Stevy Okitokandjo
João Diogo Fonseca Ferreira
75′ Wenderson da Silva Costa Ferreira
Fábio Pereira Baptista
68′ Gwangin Lee
Diogo Alexandre Almeida Mendes79′ 90′
62′ Gustavo Moura e Souza
Ilija Vukotić62′

Tiago Filipe Alves Araújo73′ 75′

Daniel da Silva dos Anjos79′

Jair Veiga Vieira Tavares62′

Drużyna Mafry zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała 10 celnych strzałów.

Arbiter nie ukarał zawodników Mafry żadną kartką, natomiast piłkarzom gości pokazał trzy żółte.

Jedenastka Mafry w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników.