Liga portugalska - 4. kolejka Segundy Liga: CD Mafra - Académica de Coimbra 1-0 (0-0)

1 września na Estádio Municipal de Mafra odbyło się starcie 4. kolejki portugalskiej Segundy Liga pomiędzy drużynami Mafry i Académiki. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Mafry 1-0. Na stadionie stawiło się 731 widzów.

4. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2019-09-01 17:00 | Stadion: Estádio Municipal de Mafra | Widzów: 731 | Arbiter: Anzhony Rodrigues
CD Mafra
Académica de Coimbra
1
0
Flávio Silva 90'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Zespół Académiki wygrał jeden raz, zremisował raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Między 20. a 43. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Académiki i jedną drużynie przeciwnej.

W 58. minucie za Traquinę wszedł Hwang Mun Ki. Po chwili trener Mafry postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 65. minucie zastąpił zmęczonego Nuna Rodriguesa. Na boisko wszedł Rui Gomes, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W 68. minucie Hugo Almeida został zmieniony przez Derika Lacerdę, co miało wzmocnić zespół Académiki. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Areiasa na Paula Ayongo. Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter pokazał żółtą kartkę Hwang Mun Ki z drużyny gości. W 76. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Barnes Osei osłabiając zespół gości. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 43. minucie.

W 78. minucie Filipe Chaby został zmieniony przez Mendesa, co miało wzmocnić zespół Académiki. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Diego Luiza na Flávia Silvę w 89. minucie. Na siedem minut przed zakończeniem meczu sędzia pokazał żółtą kartkę Diego Luizowi, zawodnikowi Mafry.

Mimo że drużyna gospodarzy nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 75 ataków oddała tylko trzy celne strzały, to w końcu zdobyła długo wyczekiwaną przez ich kibiców bramkę. W 90. minucie na listę strzelców wpisał się Flávio Silva.

Mauro Rafael Geral Cerqueira32′
20′ Miguel Martelo Lourenço
Leandro Miguel Pereira Da Silva
83′ 89′ Diego Luiz de Siqueira Medeiros
Joao Miguel Traquina58′
73′ Rui Manuel Linhares Areias
Hugo Almeida68′
65′ Nuno Miguel Santos Rodrigues
João Sabino Mendes Neto Saraiva78′
73′ Paul Ayongo
Derik Gean Severino Lacerda68′
65′ Rui Pedro Ribeiro Fernandes Duarte Gomes
Daniel Costa
89′  90′ Flávio António Silva
Nadson Da Silva Mesquita

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze gości obejrzeli w meczu trzy żółte kartki i jedną czerwoną, a ich przeciwnicy dwie żółte.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.