Liga portugalska - 4. kolejka Segundy Liga: CD Cova Piedade - SL Benfica II 2-0 (1-0)

W spotkaniu 4. kolejki portugalskiej Segundy Liga, które rozegrane zostało 31 sierpnia, drużyna CD Cova wygrała z Benficą II 2-0 (1-0). Mecz na Estádio Municipal José Martins Vieira w Almadzie obejrzało 953 widzów.

4. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2019-08-31 19:15 | Stadion: Estádio Municipal José Martins Vieira | Widzów: 953 | Arbiter: Sérgio Guelho
CD Cova Piedade
SL Benfica II
2
0
Vitinho 40'
B. Diarra 90'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Jedenastka CD Cova wygrała dwa razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko raz.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 13. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Victora Guilhermego z CD Cova, a w 17. minucie Godfrieda Owusu z drużyny przeciwnej.

W 21. minucie Allef zastąpił Yana Victora.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy CD Cova w 40. minucie spotkania, gdy Vitinho zdobył pierwszą bramkę. W 43. minucie sędzia ukarał kartką Tony'ego, zawodnika CD Cova.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu CD Cova.

W 58. minucie Vinícius Jaú został zmieniony przez Iliję Vukoticia, co miało wzmocnić jedenastkę Benfiki II. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Gustava na Thaba Celego w tej samej minucie oraz Vitinha na Sérgia Marakisa w tej samej minucie. Jedyną kartkę w drugiej połowie obejrzał Celso Raposo z drużyny gospodarzy. Była to 73. minuta meczu.

Trener Benfiki II postanowił zagrać agresywniej. W 83. minucie zmienił obrońcę Godfrieda Owusu i na pole gry wprowadził napastnika Goncala Ramosa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

Jedenastka Benfiki II ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W piątej minucie doliczonego czasu gry wynik na 2-0 podwyższył Boubakary Diarra.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-0.

Edinho
43′ Antonio Eduardo Furquim de Freitas Batista
Mile Svilar
21′ Allef Bessa Nunes
Pedro Miguel Costa Álvaro
73′ Celso Daniel Caeiro Raposo
João Diogo Fonseca Ferreira
Alex Kakuba
Godfried Ayesu Owusu Frimpong17′ 83′
13′ Victor Guilherme Massaia
Diogo Alexandre Almeida Mendes
 90′ Boubakary Diarra
Pedro Henrique Alves de Almeida
58′ Gustavo Nascimento da Costa
Tiago Filipe Oliveira Dantas
Robson Vaz Shimabuku
Rafael Alexandre Sousa Gancho Brito
Femi Emmanuel Balogun
Nuno Miguel Valente Santos
 40′ 82′ Victor Guilherme dos Santos Carvalho
Vinicius de Lima Ferreira58′
Arnaldo Edi Lopes da Silva
Umaro Embaló
Márcio Salomão Brazão Rosa
Fábio Miguel Silva Duarte
21′ Yan Victor Silva Paixão
Luis Carlos Ventura Pinheiro
58′ Thabo Cele
David Zec
82′ Sérgio Romeu Marakis