Liga portugalska - 4. kolejka Primeiry Liga: Rio Ave FC - SL Benfica Lizbona 0-3 (0-2)

18 października na Estádio do Rio Ave Futebol Clube w Vili do Conde odbyło się spotkanie 4. kolejki portugalskiej Primeiry Liga pomiędzy drużynami Rio Ave i Benficy Lizbona. Starcie zakończyło się zwycięstwem Benficy Lizbona 3-0.

4. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2020-10-18 21:00 | Stadion: Estádio do Rio Ave Futebol Clube | Arbiter: João Pedro Silva Pinheiro
Gabriel 84'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 38 pojedynków jedenastka Benficy Lizbona wygrała 27 razy i zanotowała trzy porażki oraz osiem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Benficy Lizbona w szóstej minucie spotkania, gdy Gian-Luca Waldschmidt zdobył pierwszą bramkę. Asystę przy golu zanotował Éverton.

W 13. minucie André Almeida zastąpił Gilberta.

W czwartej minucie doliczonego czasu swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Gian-Luca Waldschmidt z Benficy Lizbona. Przy zdobyciu bramki pomagał Darwin Núñez.

Między 78. a 81. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej. Trener Benficy Lizbona postanowił bronić wyniku. W 81. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Rafę Silvę wszedł Nuno Tavares, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Benficy Lizbona utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę zespołowi Benficy Lizbona udało się strzelić gola i wygrać.

W tej samej minucie w drużynie Benficy Lizbona doszło do zmiany. Haris Seferović wszedł za Darwina Núñeza.

Trzeba było trochę poczekać, aby Gabriel wywołał eksplozję radości wśród kibiców Benficy Lizbona, strzelając kolejnego gola w 84. minucie starcia. W drugiej minucie doliczonego czasu gry sędzia pokazał kartkę Julianowi Weiglowi, piłkarzowi Benficy Lizbona.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 0-3.

Jan Vertonghen
81′ Ivo Daniel Ferreira Mendonça Pinto
Alex Grimaldo
62′ Ricardo Jose Vaz Alves Monteiro Tarantini
Gabriel Appelt Pires  84′
76′ Gustavo Lucas Domingues Piazón
Silva Rafa81′
62′ Francisco Oliveira Geraldes
Luis Miguel Afonso Fernandes Pizzi
77′ Carlos Manuel Cardoso Mané
Éverton Sousa Soares66′
Filipe Augusto Carvalho Souza
Gian-Luca Waldschmidt  6′, 45′
63′ Bruno Daniel Pereira Castro Moreira
Gilberto Moraes Júnior13′ 78′
76′ Diego Lopes
Nuno Albertino Varela Tavares81′
Ryotaro Meshino
Pedro Victor Delmino da Silva
63′ Judilson Mamadu Pele
Gonçalo Matias Ramos
77′ Gabriel Airton de Souza Gabrielzinho
Julian Weigl66′ 90′
62′ Jacinto Muondo Dala Gelson
Francisco Leonel Lima Silva Machado
62′ Ronan David Jerônimo
Haris Seferović81′

Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy trzy.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast zespół Benficy Lizbona dokonał czterech zmian.