Liga portugalska - 4. kolejka Primeiry Liga: Moreirense FC - Portimonense SC 1-0 (1-0)

W pojedynku 4. kolejki portugalskiej Primeiry Liga, który rozegrany został 30 sierpnia, zespół Moreirense wygrał z Porimonense 1-0 (1-0). Mecz na Parque Desportivo Comendador Joaquim de Almeida Freitas w Moreirze de Cónegos obejrzało 1 432 widzów.

4. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2019-08-30 20:00 | Stadion: Parque Desportivo Comendador Joaquim de Almeida Freitas | Widzów: 1432 | Arbiter: Gustavo Correia
Moreirense FC
Portimonense SC
1
0
Iago Santos 7'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 13 razy. Zespół Moreirense wygrał aż osiem razy, zremisował trzy, a przegrał tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Jedyną bramkę meczu dla Moreirense zdobył Iago Santos w siódmej minucie. Asystę zaliczył Abdu Conté.

Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w drugiej minucie doliczonego czasu gry, sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Porimonense: Jadsonowi i Pedro Sá. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Moreirense.

Na drugą połowę zespół Porimonense wyszedł w zmienionym składzie, za Henrique, Pedro Sá weszli Jackson Martinez, Lucas Fernandes. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Porimonense: Willyanowi w 58. i Iury'emu w 60. minucie.

W 61. minucie Pedro Nuno został zmieniony przez Luthera Singha. Trener Porimonense postanowił zagrać agresywniej. W 64. minucie zmienił pomocnika José Cevallosa i na pole gry wprowadził napastnika Marlosa Morena. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy sędzia pokazał żółtą kartkę João Auréliowi, piłkarzowi Moreirense.

W 81. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Willyan osłabiając drużynę gości. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 58. minucie. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry żółtą kartkę dostał Nenê z drużyny gospodarzy. W drugiej połowie nie padły gole.

Ricardo Abel Barbosa Ferreira
 7′ Iago Azevedo dos Santos
Koki Anzai
68′ João Miguel Coimbra Aurélio
Bruno Vinícius Souza Ramos
76′ Filipe Miguel Barros Soares
José Francisco Cevallos Enríquez64′
Fábio José Ferreira Pacheco
Pedro Miguel Cunha Sá45′ 46′
Bilel Aouacheria
Rômulo da Silva Machado
70′ Fábio Gonçalves Abreu
Iury Lirio Freitas de Castilho60′
61′ Pedro Nuno Fernandes Ferreira
Lucas Possignolo
76′ Luiz Henrique Beserra dos Santos
Lucas Fernandes da Silva46′
Manconi Soriano Mané
Dener Gomes Clemente
70′ 90′ Ânderson Miguel da Silva
Jackson Martinez46′
61′ Luther Wesley Singh
Marlos Moreno Durán64′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia pokazał cztery żółte kartki i jedną czerwoną piłkarzom Porimonense, natomiast zawodnikom gospodarzy wręczył dwie żółte.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.