Liga portugalska - 4. kolejka Primeiry Liga: Gil Vicente FC - Vitória Setúbal FC 0-0

31 sierpnia na Estádio Cidade de Barcelos w Barcelos odbył się mecz 4. kolejki portugalskiej Primeiry Liga pomiędzy drużynami Vicente i Setúbal FC. Spotkanie zakończyło się remisem 0-0. Starcie obejrzało 3 200 widzów.

4. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2019-08-31 22:30 | Stadion: Estádio Cidade de Barcelos | Widzów: 3200 | Arbiter: Hélder Malheiro
Gil Vicente FC
Vitória Setúbal FC
0
0

Drużyna Setúbal FC przed meczem zajmowała 16. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 23 pojedynki jedenastka Vicente wygrała dziewięć razy i zanotowała osiem porażek oraz sześć remisów.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Od 13. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując cztery żółte kartki piłkarzom Setúbal FC i jedną drużynie przeciwnej.

W 62. minucie kartką został ukarany Bruno Pires, zawodnik gości. W 64. minucie za Hildeberta Pereirę wszedł Braian Mansilla.

Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę otrzymał Ruben Fernandes z Vicente. W 71. minucie Lourency został zmieniony przez Ericka, co miało wzmocnić drużynę Vicente. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Zequinhę na Mathiolę. Trener Vicente postanowił zagrać agresywniej. W 75. minucie zmienił pomocnika João Afonsa i na pole gry wprowadził napastnika Zakarię Naidjego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

W 79. minucie w jedenastce Vicente doszło do zmiany. Leonardo Silva wszedł za Samuela Lina. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację na dwie minuty przed zakończeniem starcia, arbiter wręczył żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Braianowi Mansilli i Bozhidarowi Kraevowi.

Bruno Batista Pereira Pires62′
69′ Rúben Miguel Marques dos Santos Fernandes
Luís Miguel Lopes Mendes
Arthur Henrique Peixoto Santos
Artur Jorge Marques Amorim
14′ Carlos Alexandre Reis Pinto
Manuel Silvio45′
75′ João Afonso Crispim
Nuno Daniel Costeira Valente
William Soares Da Silva
Éber Henrique Ferreira de Bessa
79′ Samuel Dias Lino
José Vítor Moreira Semedo13′
Sandro César Cordovil de Lima
Khalid Hachadi
71′ Lourency do Nascimento Rodrigues
José Egas dos Santos Branco72′
88′ Bozhidar Boykov Kraev
André Martins de Sousa
79′ Leonardo Cordeiro de Lima Silva
Rodrigo Antonio Mathiola72′
Bertrand Yves Baraye
Carlos Vinícius Santos de Jesus
71′ Erick de Arruda Serafim
Braian Ezequiel Mansilla64′ 88′
75′ Zakaria Naidji
Kgaogelo Rathete Sekgota

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia ukarał żółtymi kartkami sześciu piłkarzy gości. Przyznał im cztery żółte kartki w pierwszej i dwie w drugiej połowie meczu. Zawodnicy Vicente dostali jedną żółtą kartkę w pierwszej i dwie w drugiej części meczu.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Setúbal FC w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników.