Liga portugalska - 4. kolejka Primeiry Liga: FC Porto - Vitoria Guimaraes SC 3-0 (1-0)

W meczu 4. kolejki portugalskiej Primeiry Liga, który rozegrany został 1 września, zespół Porto wygrał z Vitorią 3-0 (1-0). Mecz na Estádio Do Dragão obejrzało 47 711 widzów.

4. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2019-09-01 19:30 | Stadion: Estádio Do Dragão | Widzów: 47711 | Arbiter: C. Taborda Xistra
FC Porto
Vitoria Guimaraes SC
3
0
M. Marega 14',90'
Marcano 88'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Zespół Vitorii plącze się na dole tabeli zajmując 14. pozycję, za to drużyna Porto zajmując czwarte miejsce w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Mecz rozpoczął się fatalnie dla zespołu Vitorii. W pierwszej minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Edmond Tapsoba osłabiając tym samym zespół Vitorii.

W piątej minucie Pêpê Rodrigues został zastąpiony przez Pedrão. W 12. minucie żółtą kartkę dostał Pedrão z Vitorii.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Porto w 14. minucie spotkania, gdy Moussa Marega strzelił pierwszego gola. Sytuację bramkową stworzył Jesus Corona.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Porto: Jesusowi Coronie w 17. i Luisowi Díazowi w 32. minucie. W 39. minucie Almoatasembellah Mohamed został zmieniony przez João Carlosa, co miało wzmocnić drużynę Vitorii. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Pepe na Chancela Mbembę. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Porto.

W 54. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Falaye Sackę z Vitorii, a w 71. minucie Marcana z drużyny przeciwnej. Po chwili trener Porto postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 77. minucie zastąpił zmęczonego Romária Baró. Na boisko wszedł Otavinho, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W tej samej minucie w drużynie Porto doszło do zmiany. Tiquinho wszedł za Zé Luísa. W 78. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Davidson osłabiając zespół gości. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w tej samej minucie. Na osiem minut przed zakończeniem pojedynku w zespole Vitorii doszło do zmiany. Florent Hanin wszedł za Denisa Pohę.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Porto, zdobywając kolejną bramkę. W 88. minucie na listę strzelców wpisał się Marcano.

Prawie natychmiast Moussa Marega wywołał eksplozję radości wśród kibiców Porto, strzelając kolejnego gola w trzeciej minucie doliczonego czasu meczu starcia. Asystę przy bramce zanotował Otavinho.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-0.

João Miguel Macedo Silva
 88′ 71′ Ivan Marcano
Valerii Bondarenko
45′ . Pepe
Falaye Sacko54′
Alex Nicolao Telles
Luís Rafael Soares Alves
Luis Helio Pereira Danilo
Edmond Fayçal Tapsoba1′
77′ Romário Manuel Silva Baró
Lucas Evangelista Santana de Oliveira
Andrés Mateus Uribe Villa
Almoatasembellah Ali Mohamed Al musrati39′
 14′, 90′ Moussa Marega
Pedro Filipe Figueiredo Rodrigues5′
77′ José Luís Mendes Andrade
Denis-Will Poha82′
17′ Jesus Corona
Davidson da Luz Pereira78′ 78′
32′ Luis Fernando Díaz Marulanda
Diogo Filipe Costa Rocha
Diogo Meireles Costa
Douglas Renato de Jesus
Wilson Migueis Manafá Jancó
Florent Olivier Sylvain Hanin82′
45′ Chancel Mbemba Mangulu
Pedro Henrique Pereira da Silva5′ 12′
Bruno Xavier Almeida Costa
Lucas Soares de Almeida
77′ Otávio Edmilson da Silva Monteiro
Domingos André Ribeiro Almeida
77′ Francisco das Chagas Soares dos Santos
João Carlos Vilaça Teixeira39′
Fábio Daniel Soares Silva
Bruno Duarte da Silva

Drużyna Porto była w posiadaniu piłki przez 62 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym starcie.

Zespół Porto zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Arbiter wręczył jedną żółtą kartkę oraz jedną czerwoną piłkarzom Vitorii w pierwszej połowie, a w drugiej dwie żółte i jedną czerwoną. Zawodnicy drużyny przeciwnej otrzymali w pierwszej połowie dwie żółte kartki, natomiast w drugiej jedną.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.