Liga portugalska - 4. kolejka Primeiry Liga: FC Paços de Ferreira - CD Santa Clara 2-1 (1-0)

18 października na Estádio da Capital do Móvel w Paços de Ferreirze odbył się mecz 4. kolejki portugalskiej Primeiry Liga pomiędzy drużynami FC Paços i Santa Clara. Starcie zakończyło się zwycięstwem FC Paços 2-1.

4. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2020-10-18 16:00 | Stadion: Estádio da Capital do Móvel | Arbiter: Vitor Jorge Fernandes Ferreira
Thiago Santana 69'

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FC Paços w 35. minucie spotkania, gdy Oleg Reabciuk strzelił pierwszego gola. Przy strzeleniu gola asystował Luther Singh.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny FC Paços.

Na drugą połowę jedenastka Santa Clara wyszła w zmienionym składzie, za Rafaela Ramosa, Jeana Patrica weszli Lincoln, Pierre Sagna. Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy sędzia pokazał kartkę Fábiowi Cardosowi z zespołu gości.

W 64. minucie w drużynie Santa Clara doszło do zmiany. Shahriar Moghanlou wszedł za Carlosa. W tej samej minucie Anderson Carvalho został zastąpiony przez Costinhę. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał Oleg Reabciuk, piłkarz FC Paços.

W 68. minucie boisko opuścili piłkarze FC Paços: Hélder Ferreira, Mohamed Diaby, a na ich miejsce weszli João Amaral, Bruno Costa.

Zespół gospodarzy długo cieszył się prowadzeniem. Trwało to aż 34 minuty, jednak jedenastka Santa Clara doprowadziła do remisu. Gola strzelił Thiago Santana. To już czwarte trafienie tego zawodnika w sezonie. Asystę zanotował Pierre Sagna.

Kilka chwil później okazało się, że dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę FC Paços przyniosły efekt bramkowy. W 72. minucie na listę strzelców wpisał się Douglas Tanque. Bramka padła po podaniu Luíza Carlosa.

Na 11 minut przed zakończeniem spotkania kartkę obejrzał Thiago Santana z Santa Clara. W 80. minucie w zespole FC Paços doszło do zmiany. Zé Uilton wszedł za Luthera Singha. W następstwie utraty gola trener Santa Clara postanowił zagrać agresywniej. W 82. minucie zmienił pomocnika Osamę Rashida i na pole gry wprowadził napastnika Ukrę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

Na siedem minut przed zakończeniem meczu arbiter pokazał kartkę Mohamedowi Diaby'emu, piłkarzowi gospodarzy. W 86. minucie w drużynie FC Paços doszło do zmiany. Dor Jan wszedł za Douglasa Tanque'a. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-1.

Joeliton Lima Santos
 35′ 68′ Oleg Reabciuk
Diogo Ferreira Salomo
Luíz Carlos Martins Moreira
Fabio Cardoso50′
68′ Bruno Xavier Almeida Costa
Osama Jabbar Shafeeq Rashid82′
Stephen Antunes Eustáquio
Jean Patric Lima dos Reis46′
68′ Joao Pedro Reis Amaral
Carlos Alberto Carvalho da Silva Júnior64′
 72′ 86′ Douglas Willian da Silva Souza
Anderson de Carvalho Santos64′
80′ Luther Wesley Singh
Júlio Rodrigues Romão
68′ 83′ Mohamed Lamine Diaby
Pierre Emmanuel Sagna46′
68′ Hélder José Castro Ferreira
Rui Filipe da Cunha Correia
Lucas da Silva de Jesus
Lincoln Henrique Oliveira dos Santos46′
Adriano Duarte Castanheira
João José Pereira da Costa64′
86′ Dor Jan
Shahriar Moghanlou64′
80′ José Uilton Silva de Jesus
Andre Filipe Ukra82′

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.

Jedenastka FC Paços w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.