Liga portugalska - 4. kolejka Primeiry Liga: CD Tondela - CD Santa Clara 0-0

1 września na Estádio João Cardoso odbył się pojedynek 4. kolejki portugalskiej Primeiry Liga pomiędzy drużynami CD Tondela i Santa Clara. Starcie zakończyło się remisem 0-0. Na stadionie zasiadło 2 122 widzów.

4. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2019-09-01 17:00 | Stadion: Estádio João Cardoso | Widzów: 2122 | Arbiter: Manuel Mota
CD Tondela
CD Santa Clara
0
0

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 11 meczów zespół Santa Clara wygrał cztery razy, ale więcej przegrywał, bo pięć razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 13. minucie żółtą kartkę dostał Jhon Murillo z CD Tondela.

W 24. minucie arbiter wskazał na wapno, jednak bramkarz wykazał się świetną interwencją broniąc strzał. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystała drużyna CD Tondela. W 25. minucie czerwoną kartkę obejrzał Fahd Moufi, tym samym zespół gospodarzy musiał większość mecz grać w dziesiątkę, ale utrzymał korzystny wynik. Na dziewięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy żółtą kartkę dostał Richard, piłkarz CD Tondela.

Trener Santa Clara postanowił zagrać agresywniej. W 53. minucie zmienił pomocnika Francisca Ramosa i na pole gry wprowadził napastnika Ze Manula. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W 60. minucie arbiter przyznał żółtą kartkę Osamie Rashidowi z drużyny gości.

W 62. minucie za Brunona Lamasa wszedł Nené. W tej samej minucie Denis Pineda został zmieniony przez Ukrę, co miało wzmocnić zespół Santa Clara. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Antónia Xaviera na Jonathana Rubia. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia pokazał żółtą kartkę Nenému, zawodnikowi gości.

W 78. minucie karnego dla CD Tondela nie wykorzystał Denílson. Bramkarz wykazał się świetnym refleksem na linii bramkowej.

Muhammad Youssuf Candé
25′ Fahd Moufi
Francisco Augusto Neto Ramos53′
24′ (k.) 36′ 84′ Richard Alexandre Birkheun Rodrigues
Bruno José Pavan Lamas62′
78′ (k.) 90′ Denílson Pereira Júnior
Denis Omar Pineda Torres62′
13′ Jhon Eduard Murillo Romaña
Thiago Santos Santana
63′ António Manuel Pereira Xavier
Carlos Alberto Carvalho da Silva Júnior
Babacar Niasse Mbaye
André Filipe Magalhães Ribeiro Ferreira
Philipe Sampaio Azevedo
João Paulo Lázaro Lucas
84′ João Pedro Almeida Machado
César Henrique Martins
90′ Luís Pedro de Freitas Pinto Trabulo
Rui Filipe da Cunha Correia62′ 70′
63′ Jonathan Josué Rubio Toro
Alfredo Horacio Stephens Francis
Román Rubilio Castillo Álvarez
Andre Filipe Ukra62′
Tomislav Štrkalj
. Ze Manuel53′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Zespół Santa Clara miał 11 szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu dwie żółte kartki i jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy dwie żółte.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.