Liga portugalska - 4. kolejka Primeiry Liga: Boavista FC - Vitoria Guimaraes SC 0-1 (0-1)

19 października na Estádio do Bessa Século XXI w Porto odbył się mecz 4. kolejki portugalskiej Primeiry Liga pomiędzy drużynami Boavistej i Vitorii. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Vitorii 1-0.

4. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2020-10-19 21:15 | Stadion: Estádio do Bessa Século XXI | Arbiter: Nuno Miguel Serrano Almeida
Boavista FC
Vitoria Guimaraes SC
0
1
M. Edwards 19'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 38 starć jedenastka Boavistej wygrała 15 razy i zanotowała 13 porażek oraz 10 remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W pierwszych minutach spotkania sędzia przyznał kartkę Ricardowi Quaresmie z Vitorii.

W szóstej minucie w zespole Boavistej doszło do zmiany. Cristian Castro wszedł za Adila Ramiego.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Vitorii w 19. minucie spotkania, gdy Marcus Edwards strzelił pierwszego gola. Asystę zaliczył Bruno Duarte.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Boavista: Ricardowi Mangasowi w 23. i Gustavowi w 41. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Vitorii.

W 58. minucie Marcus Edwards został zmieniony przez Pepelu. Między 62. a 80. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Boavistej i jedną drużynie przeciwnej.

Między 68. a 88. minutą, boisko opuścili zawodnicy Boavistej: Ricardo Mangas, Show, Cristian Castro, Gustavo, na ich miejsce weszli: Yanis Hamache, Musa Juwara, Miguel Reisinho, Alberth Elis. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Brunona Duartego, André Andrégo, Ricarda Quaresmy zajęli: Noah Holm, Nicolas Janvier, Ben Ouattara. W drugiej połowie nie padły bramki.

Zié Mohamed Ouattara
6′ Adil Rami
Jorge Filipe Oliveira Fernandes62′
80′ Chidozie Collins Awaziem
Easah Zaheer Suliman
23′ 68′ Ricardo Luís Chaby Mangas
Manuel Silvio
68′ Manuel Luís da Silva Cafumana
André Filipe Brás André74′
41′ 82′ Gustavo Affonso Sauerbeck
Diogo Filipe Costa Rocha
Paulo Lucas Santos de Paula
Mikel Ndubusi Agu
63′ Javi Garcia
Matouš Trmal
6′ 81′ Cristian Castro Devenish
Jonas Carls
68′ Yanis Hamache
José Luis García Vayá58′
Nathan Santos de Araujo
Nicolas Janvier74′
Sebastián Pérez Cardona
Jacob Christian Maddox
81′ Miguel Silva Reisinho
Miguel Mariz Luís
82′ Alberth Josué Elis Martínez
Denis-Will Poha
Tiago Fontoura Fonseca Morais
Noah Emmanuel Jean Holm73′
68′ Musa Juwara
Ben Qadir Abou Ouattara88′

Drużyna Boavistej miała dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter w pierwszej połowie przyznał dwie żółte kartki piłkarzom Boavistej, a w drugiej dostali tyle samo. Zawodnicy gości otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dostali tyle samo.

Jedenastka gospodarzy dokonała pięciu zmian. Natomiast zespół Vitorii w drugiej połowie wymienił czterech graczy.