Liga portugalska - 33. kolejka Segundy Liga: Académica de Coimbra - SC Covilha 0-2 (0-2)

W spotkaniu 33. kolejki portugalskiej Segundy Liga, które rozegrane zostało 12 maja, jedenastka Académiki przegrała z Covilha 0-2 (0-2). Mecz na Estádio EFAPEL w Coimbrze obejrzało 1 546 widzów.

33. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2019-05-12 17:00 | Stadion: Estádio EFAPEL | Widzów: 1546 | Arbiter: Gustavo Correia
Kukula 45'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Drużyna Académiki wygrała aż pięć razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko raz.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 29. minucie kartką został ukarany Femi Balogun, zawodnik gospodarzy.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Covilha w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 34. minucie Mica dał prowadzenie swojemu zespołowi.

W 45. minucie arbiter pokazał kartkę Romáriowi Baldému z jedenastki gospodarzy. W tej samej minucie Jean Felipe zastąpił Brendona. W tej samej minucie w zespole Académiki doszło do zmiany. Traquina wszedł za Femiego Baloguna.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Covilha w 45. minucie spotkania, gdy Kukula strzelił drugiego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziesiąte trafienie w sezonie.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 0-2.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy kartkę obejrzał Reko z Académiki. W 58. minucie w jedenastce Covilha doszło do zmiany. Adriano Castanheira wszedł za Vítora Bonaniego.

Chwilę później trener Académiki postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 63. minucie na plac gry wszedł Marinho, a murawę opuścił Jonathan Rubio. W 64. minucie arbiter ukarał kartką Agostinha Soaresa, piłkarza Covilha. Trener Covilha wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Kisleya. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Diego Luiz.

W 82. minucie w zespole Covilha doszło do zmiany. Rafael Vieira wszedł za Kukulę. W doliczonej czwartej minucie spotkania kartkę otrzymał Jaime z drużyny gości.

João Tiago Oliveira da Cunha
45′ Jean Felipe Nogueira da Silva
Agostinho Soares Nconco64′
José Eduardo Rosa Vale de Castro
João Vitor Bonani Rodrigues58′
50′ Luís Manuel Gonçalves Silva
Micael Cabrita Silva Mica  34′
Hugo Almeida
Sérgio Manuel Monteiro Semedo
45′ Romário Baldé
Gilberto Manuel Pereira da Silva
29′ 45′ Femi Emmanuel Balogun
Diego Luiz de Siqueira Medeiros65′
63′ Jonathan Josué Rubio Toro
Erson Stiven Dias Costa  45′ 82′
Diogo Manuel Oliveira Rodrigues Sá
Igor Diogo Moreira Araújo
45′ Brendon Lucas da Silva Estevam
Leandro António Coelho Pimenta
Willian Ribeiro Soares
Guilherme dos Santos Rodrigues
Mun Ki Hwang
Rafael José Fernandes Teixeira Vieira82′
63′ Mário Rui Correia Tomás
Adriano Duarte Castanheira58′
Diogo Ribeiro
José Pedro Ferreira Costa Leite
45′ Joao Miguel Traquina
António Crispino Lopes Tavares65′

Zawodnicy Académiki dostali w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy dwie.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.