Liga portugalska - 33. kolejka Primeiry Liga: Vitoria Guimaraes SC - CS Marítimo Funchal 1-0 (1-0)

19 lipca na Estádio Dom Afonso Henriques w Guimarães odbyło się starcie 33. kolejki portugalskiej Primeiry Liga pomiędzy drużynami Vitorii i CS Marítimo. Mecz zakończył się zwycięstwem Vitorii 1-0.

33. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2020-07-19 22:15 | Stadion: Estádio Dom Afonso Henriques | Arbiter: Luis Godinho
Vitoria Guimaraes SC
CS Marítimo Funchal
1
0
M. Edwards 24'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 51 pojedynków drużyna Vitorii wygrała 22 razy i zanotowała 18 porażek oraz 11 remisów.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Trzeba było trochę poczekać, aby Marcus Edwards wywołał eksplozję radości wśród kibiców Vitorii, strzelając gola w 24. minucie meczu. To już siódme trafienie tego zawodnika w sezonie. Asystę przy bramce zanotował Falaye Sacko.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Frederico Venâncio z Vitorii. Była to 45. minuta starcia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Vitorii.

W 54. minucie kartkę dostał Fábio China z jedenastki gości. W 61. minucie Bruno Xadas zastąpił Gettersona.

W tej samej minucie boisko opuścili zawodnicy gości: Milson, Jefferson, a na ich miejsce weszli Josip Vuković, Edgar Costa. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w 64. minucie, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Pedro Pelágiowi i Denisowi-Willowi Poże. Trener Vitorii wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Rochinhę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Ola John.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom CS Marítimo: Renêmu w 70. i Nanu w 83. minucie. Po chwili trener CS Marítimo postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 90. minucie na plac gry wszedł Erivaldo, a murawę opuścił Dejan Kerkez. W tej samej minucie trenerzy obu drużyn postanowili odświeżyć składy, w zespole Vitorii za Marcusa Edwardsa wszedł Pêpê Rodrigues, a w jedenastce CS Marítimo Pedro Pelágio zmienił Francka-Yvesa Bambocka.

Amir Abedzadeh
45′ Frederico André Ferrão Venâncio
Renê Ferreira dos Santos70′
78′ André Filipe Brás André
Dejan Kerkez90′
Mikel Ndubusi Agu
Bruno Alexandre Vieira Almeida61′
64′ Denis-Will Poha
Pedro Henrique Rocha Pelágio64′ 90′
 24′ 90′ Marcus Edwards
Josip Vuković61′
69′ Bruno Duarte da Silva
José Edgar Andrade da Costa61′
69′ Ola John
Rodrigo Cunha Pereira de Pinho
Víctor Hugo García Hernández
Charles Marcelo da Silva
78′ Pedro Henrique Pereira da Silva
Roberto de Jesus Machado
90′ Pedro Filipe Figueiredo Rodrigues
Franck-Yves Bambock90′
Domingos André Ribeiro Almeida
Felício Mendes João Milson61′
69′ Diogo Filipe Costa Rocha
Juan Alberto Mosquera Álvarez
Davidson da Luz Pereira
Getterson Alves dos Santos61′
69′ Ben Qadir Abou Ouattara
Erivaldo Jorge Paulo Ferreira90′
João Pedro Sousa Silva
Jefferson Pessanha Agostinho61′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy cztery.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił czterech graczy. Natomiast jedenastka CS Marítimo w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.