Liga portugalska - 33. kolejka Primeiry Liga: Rio Ave FC - CD Santa Clara 2-2 (1-1)

W pojedynku 33. kolejki portugalskiej Primeiry Liga, który rozegrany został 18 lipca, drużyna Rio Ave zremisowała z Santa Clara 2-2 (1-1). Starcie odbyło się na Estádio do Rio Ave Futebol Clube w Vili do Conde.

33. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2020-07-18 20:00 | Stadion: Estádio do Rio Ave Futebol Clube | Arbiter: Rui Oliveira
Fábio Cardoso 69'

Jedenastka Rio Ave bardzo potrzebowała punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Zespół ten zajmował szóste miejsce i był zdecydowanym faworytem spotkania.

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 14 meczów drużyna Rio Ave wygrała pięć razy, ale więcej przegrywała, bo sześć razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Już w pierwszych minutach jedenastka Rio Ave próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Po nieciekawym początku meczu to zawodnicy Rio Ave otworzyli wynik. W 23. minucie na listę strzelców wpisał się Mehdi Taremi. To już piętnaste trafienie tego piłkarz w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Matheus Reis.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Fábio Cardoso z zespołu gości. Była to 35. minuta meczu.

Drużyna gości nie zraziła się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 45. minucie Ze Manuel wyrównał wynik meczu. Przy strzeleniu gola asystował Costinha.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Na drugą połowę jedenastka Santa Clara wyszła w zmienionym składzie, za Rafaela Ramosa wszedł Pierre Sagna. A trener Rio Ave wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Carlosa Manégo. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 17 razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Nuno Santos. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić wyrównującą bramkę.

W 58. minucie kartkę otrzymał Diogo Figueiras z Rio Ave. Po chwili trener Santa Clara postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 65. minucie na plac gry wszedł Nené, a murawę opuścił Ze Manuel. W tej samej minucie za Osamę Rashida wszedł Lincoln.

Trzeba było trochę poczekać, aby Fábio Cardoso wywołał eksplozję radości wśród kibiców Santa Clara, strzelając kolejnego gola w 69. minucie starcia. Bramka padła po podaniu Costinhy.

W 71. minucie Diogo Figueiras został zmieniony przez Pedro Amarala, a za Ala Musratiego wszedł na boisko Gelson, co miało wzmocnić drużynę Rio Ave. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Costinhę na Mamadu Candégo oraz Thiaga Santanę na Cryzana. W 74. minucie sędzia ukarał kartką Pierre'a Sagnę, zawodnika gości.

W 81. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Mehdi Taremi z Rio Ave. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Rio Ave: Aderllanowi Santosowi w 84. i Matheusowi Reisowi w 85. minucie.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-2.

Fabio Cardoso  69′ 35′
84′ Aderllan Leandro de Jesus Santos
João Ricardo da Silva Afonso
58′ 71′ Diogo Figueiras
Rafael António Figueiredo Ramos46′
85′ Matheus Reis de Lima
Zaidu Sanusi
72′ Almoatasembellah Ali Mohamed Al musrati
Osama Jabbar Shafeeq Rashid65′
Filipe Augusto Carvalho Souza
Francisco Augusto Neto Ramos
Diego Lopes
João José Pereira da Costa73′
 23′, 81′ (k.) Mehdi Taremi
Thiago Santos Santana78′
Gustavo Lucas Domingues Piazón
Carlos Alberto Carvalho da Silva Júnior
56′ Nuno Miguel Gomes dos Santos
. Ze Manuel  45′ 65′
Paulo Vítor Fagundes dos Anjos
Marco André Rocha Pereira
71′ Pedro Miguel Gaspar Amaral
Anderson de Carvalho Santos
56′ Carlos Manuel Cardoso Mané
Lincoln Henrique Oliveira dos Santos65′
72′ Jacinto Muondo Dala Gelson
Cryzan da Cruz Queiroz Barcelos78′
Bruno Daniel Pereira Castro Moreira
Diogo Ferreira Salomo

Przewaga zespołu Rio Ave w posiadaniu piłki była ogromna (64 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali.

Piłkarze Rio Ave obejrzeli w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy dwie.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Santa Clara w drugiej połowie dokonał pięciu zmian.