Liga portugalska - 33. kolejka Primeiry Liga: Os Belenenses SAD - Gil Vicente FC 1-0 (0-0)

W meczu 33. kolejki portugalskiej Primeiry Liga, który rozegrany został 19 lipca, jedenastka CF Belenenses wygrała z Vicente 1-0 (0-0). Spotkanie odbyło się na Cidade do Futebol w Oeiras.

Marco Matias 88'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 33 pojedynki drużyna Vicente wygrała 10 razy i zanotowała tyle samo porażek oraz 13 remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom CF Belenenses: Thibangowi Phetemu w 16. i Niltonowi Vareli w 23. minucie.

W 57. minucie kartkę dostał Rúben Ribeiro z Vicente. W 61. minucie w drużynie Vicente doszło do zmiany. Sandro Lima wszedł za Hugona Vieirę.

W tej samej minucie trener Vicente postanowił wzmocnić linię napadu i w 61. minucie zastąpił zmęczonego Bozhidara Boykova. Na boisko wszedł Lourency, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy kartką został ukarany Alex Pinto, piłkarz Vicente. W 70. minucie za Licę wszedł Marco Matias.

W 77. minucie kartkę dostał Rodrigão, zawodnik Vicente. Trener CF Belenenses postanowił zagrać agresywniej. W 78. minucie zmienił pomocnika Showa i na pole gry wprowadził napastnika Silvestre Varelę, który w bieżącym sezonie ma na koncie trzy gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego drużyna zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie. W tej samej minucie Zander Cassierra został zmieniony przez Alhassane Keitę, co miało wzmocnić zespół CF Belenenses. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Samuela Lina na Bertranda Barayego.

Na sześć minut przed zakończeniem spotkania kartkę otrzymał Bertrand Baraye z jedenastki Vicente.

Pod koniec meczu jedynego gola meczu strzelił Marco Matias dla drużyny CF Belenenses. Bramka padła w tej samej minucie. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w 90. minucie, arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom CF Belenenses: Marcowi Matiasowi i Ricardowi Ferreirze.

W czwartej minucie doliczonego czasu gry w jedenastce CF Belenenses doszło do zmiany. Danny Henriques wszedł za Niltona Varelę.

Denis César de Matos
90′ Ricardo José Araújo Ferreira
Rodrigo de Souza Prado77′
23′ 90′ Nilton Varela Lopes
Rúben Miguel Marques dos Santos Fernandes
Nuno Miguel Prata Coelho
Ygor Nogueira de Paula
Rúben Alexandre Rocha Lima
Carlos Alexandre Reis Pinto66′
78′ Manuel Luís da Silva Cafumana
Rúben Tiago Rodrigues Ribeiro57′
Tiago Alexandre de Sousa Esgaio
João Afonso Crispim
16′ Thibang Sindile Theophilus Phete
William Soares Da Silva
Nuno Henrique Pina Nunes
Samuel Dias Lino79′
70′ Luís Carlos Pereira Carneiro
Hugo Filipe da Costa Oliveira61′
78′ Zander Mateo Cassierra Cabezas
Bozhidar Boykov Kraev61′
André Campos Moreira
Bruno Ferreira Ventura de Lins
90′ Danny Agostinho Henriques
Fernando Manuel Ferreira Fonseca
André Filipe Bernardes Santos
Edwin Fernando Vente Banguera
Sphephelo S'Miso Sithole
Vitor Carvalho Vieira
70′  88′ 90′ Marco André da Silva Lopes Matias
Joaquim Claude Gonçalves Araújo
78′ Alhassane Keita
Ahmed Isaiah
Ricardo Alexandre Ribeiro Vieira
Bertrand Yves Baraye79′ 84′
Edi Maurício Sanches Semedo
Sandro César Cordovil de Lima61′
78′ Silvestre Varela
Lourency do Nascimento Rodrigues61′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze obu drużyn obejrzeli po cztery żółte kartki.

Drużyna CF Belenenses w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast zespół Vicente w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.