Liga portugalska - 33. kolejka Primeiry Liga: FC Famalicão - Boavista FC 2-2 (2-0)

18 lipca na Estádio Municipal 22 de Junho w Vili Novach de Famalicão odbył się mecz 33. kolejki portugalskiej Primeiry Liga pomiędzy drużynami Famalicao i Boavisty. Starcie zakończyło się remisem 2-2.

33. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2020-07-18 22:15 | Stadion: Estádio Municipal 22 de Junho | Arbiter: Cláudio Pereira
Alberto Bueno 73'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Zespół Famalicao wygrał dwa razy, zremisował raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Famalicao w dziewiątej minucie spotkania, gdy Toni Martínez zdobył pierwszą bramkę. To już dziesiąte trafienie tego zawodnika w sezonie. Asystę zanotował Diogo Gonçalves.

Między 18. a 31. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Boavisty.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Famalicao w 45. minucie spotkania, gdy Fábio Martins strzelił z karnego drugiego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego jedenaste trafienie w sezonie.

W 49. minucie sędzia pokazał kartkę Pedro Gonçalvesowi z zespołu gospodarzy.

Piłkarze gości odpowiedzieli zdobyciem bramki. Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu na listę strzelców wpisał się Cassiano. To pierwszy gol tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Bramka padła po podaniu Paulinha.

W 64. minucie kartkę dostał Roderick, piłkarz gospodarzy. Trener Boavisty wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Heriberta Tavaresa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie cztery zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Mateus. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić wyrównującego gola. Po chwili trener Famalicao postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 72. minucie na plac gry wszedł Guga, a murawę opuścił Pedro Gonçalves. Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy wynik ustalił z rzutu karnego Alberto Bueno.

W 81. minucie w jedenastce Famalicao doszło do zmiany. Álex Centelles wszedł za Racine Colya. W 82. minucie Ivo Pinto zastąpił Waltersona. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-2.

Helton Brant Aleixo Leite
81′ Racine Coly
Lucas de Lima Tagliapietra
Riccieli Eduardo da Silva Júnior
Fabiano Leismann
82′ Ivo Daniel Ferreira Mendonça Pinto
Yaw Ackah18′
64′ Roderick Jefferson Goncalves Miranda
Rui Filipe Caetano Moura21′
Gustavo Enrique Giordano Amaro Assunção da Silva
Miguel Ricardo Costa
49′ 72′ Pedro António Pereira Gonçalves
Paulo Lucas Santos de Paula31′ 90′
Uroš Račić
Gustavo Affonso Sauerbeck84′
Diogo Gonçalves
Cassiano Dias Moreira  62′ 84′
 9′ 86′ Antonio Martínez López
Alberto Bueno Calvo  73′ (k.) 84′
 45′ (k.) Fábio Santos Martins
Mateus Galiano da Costa70′
Rafael Garcia Tonioli Defendi
Rafael Wihby Bracali
81′ Alejandro Centelles Plaza
Gustavo Alfonso Dulanto Sanguinetti
Patricio Nehuen Pérez
Marlon Rodrigues Xavier
Patrick William Sá de Oliveira
Idrissa Mandiang
72′ Gonçalo Rosa Gonçalves Pereira Rodrigues
Miguel Silva Reisinho84′
Rúben Barcelos de Sousa Lameiras
Heriberto Moreno Borges Tavares70′
Rubén del Campo Ferreira
Fernando David Cardozo Paniagua84′
86′ Anderson Oliveira Silva
Luís Miguel Castelo Santos90′
82′ Walterson Silva
Nikola Stojiljković84′

Zawodnicy gospodarzy dostali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Drużyna Famalicao w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił pięciu graczy.