Liga portugalska - 33. kolejka Primeiry Liga: CD Tondela - Sporting Braga 1-0 (0-0)

W pojedynku 33. kolejki portugalskiej Primeiry Liga, który rozegrany został 20 lipca, zespół CD Tondela wygrał ze Sportingiem Braga 1-0 (0-0). Starcie odbyło się na Estádio João Cardoso.

Yohan Tavares 74'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 11 razy. Zespół Sportinga Braga wygrał aż dziewięć razy, zremisował raz, a przegrał tylko raz.

Już w pierwszych minutach zespół Sportinga Braga próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Philipe Sampaiowi z drużyny gospodarzy. Była to 45. minuta meczu.

Trener CD Tondela postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł João Pedro, a murawę opuścił Telmo Arcanjo. Drugą połowę zespół CD Tondela rozpoczął w zmienionym składzie, za Jonathana Rubia wszedł Richard Rodrigues.

W 56. minucie żółtą kartką został ukarany Filipe Ferreira, piłkarz CD Tondela. W 57. minucie André Horta został zmieniony przez Fransérgia. W 65. minucie żółtą kartkę obejrzał Tiago Almeida z CD Tondela.

Trener Sportinga Braga wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Abla Ruiza. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Rui Fonte. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie CD Tondela doszło do zmiany. Ricardo Valente wszedł za Jhona Murilla.

Jedynego gola meczu strzelił Yohan Tavares dla zespołu CD Tondela. Bramka padła w tej samej minucie. W 79. minucie boisko opuścili piłkarze gości: Leandro Sanca, João Novais, a na ich miejsce weszli Pedro Amador, João Palhinha.

W 83. minucie żółtą kartkę dostał Babacar Niasse z drużyny gospodarzy. Na trzy minuty przed zakończeniem spotkania czerwoną kartkę obejrzał Filipe Ferreira, tym samym zespół gospodarzy musiał końcówkę grać w dziesiątkę, mimo to zdołał jeszcze poprawić wynik. W doliczonej trzeciej minucie starcia w drużynie CD Tondela doszło do zmiany. Marko Petković wszedł za Jaquitégo.

CD Tondela
83′ Babacar Niasse Mbaye
Matheus Lima Magalhães
56′ 87′ Filipe Ferreira
David Mota Mota Veiga Teixeira Carmo
65′ Tiago Melo Almeida
Pedro Miguel Santos Amador79′
45′ Philipe Sampaio Azevedo
Ricardo Sousa Esgaio
 74′ Yohan Tavares
Bruno Ricardo Valdez Wilson
46′ Telmo Emanuel Gomes Arcanjo
João Maria Lobo Alves Palhinha Gonçalves79′
46′ Jonathan Josué Rubio Toro
André Filipe Luz Horta57′
José Luis García Vayá
João Paulo Dias Fernandes
90′ João Lamine Jaquité
Rui Pedro da Rocha Fonte67′
Ronan David Jerônimo
Ricardo Jorge Luz Horta
67′ Jhon Eduard Murillo Romaña
Francisco António Machado Mota Castro Trincao
Diogo Miguel Oliveira Silva
Carvalho Eduardo
João Paulo Marques Gonçalves
Fabiano Josué de Souza Silva
90′ Marko Petković
Bruno Viana Willemen da Silva
46′ João Pedro Almeida Machado
João Pedro Barradas Novais79′
46′ Richard Alexandre Birkheun Rodrigues
Samuel Almeida Costa
67′ Ricardo Jorge Oliveira Valente