Liga portugalska - 32. kolejka Primeiry Liga: Sporting Braga - Os Belenenses SAD 1-1 (1-0)

15 lipca na Estádio Municipal de Braga odbyło się spotkanie 32. kolejki portugalskiej Primeiry Liga pomiędzy drużynami Sportinga Braga i CF Belenenses. Mecz zakończył się remisem 1-1.

M. Cassierra 80'

Jedenastka Sportinga Braga bardzo potrzebowała punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Zespół ten zajmował czwartą pozycję i był zdecydowanym faworytem spotkania.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 47 razy. Drużyna Sportinga Braga wygrała aż 29 razy, zremisowała dziewięć, a przegrała tylko dziewięć.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter przyznał João Palhinie z jedenastki gospodarzy. Była to 14. minuta starcia.

Pod koniec pierwszej połowy to piłkarze Sportinga Braga otworzyli wynik. W 42. minucie na listę strzelców wpisał się Ricardo Horta. To już jedenaste trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy zdobyciu bramki pomagał Trincão.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Sportinga Braga.

Tuż po gwizdku sędziego oznaczającego drugą połowę meczu kartkę otrzymał Robinho z CF Belenenses. W trakcie przerwy trener Sportinga Braga postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Galeno, a murawę opuścił João Palhinha.

A kibice CF Belenenses nie mogli już doczekać się wprowadzenia Ediego Semeda. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Licá. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić wyrównującego gola. W 61. minucie Alhassane Keita został zmieniony przez Zandera Cassierrę. W tej samej minucie Robinho został zmieniony przez Marca Matiasa, a za Ricarda Ferreirę wszedł na boisko Sphephelo Sithole, co miało wzmocnić drużynę CF Belenenses. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Trincão na Abla Ruiza.

W 62. minucie kartkę dostał Rúben Lima, piłkarz CF Belenenses.

Zespół gości nie zraził się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 80. minucie bramkę wyrównującą zdobył Zander Cassierra. Bramka padła po podaniu Tiaga Esgaia.

Na sześć minut przed zakończeniem pojedynku kartkę dostał Paulinho z jedenastki gospodarzy. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-1.

Ricardo José Araújo Ferreira76′
90′ Pedro Miguel Santos Amador
Tiago Alexandre de Sousa Esgaio
14′ 46′ João Maria Lobo Alves Palhinha Gonçalves
Thibang Sindile Theophilus Phete
90′ André Filipe Luz Horta
Nuno Henrique Pina Nunes
84′ João Paulo Dias Fernandes
Luís Carlos Pereira Carneiro61′
 42′ Ricardo Jorge Luz Horta
Alhassane Keita61′
67′ Francisco António Machado Mota Castro Trincão
Ricardo Alexandre Ribeiro Vieira46′ 61′
Tiago Magalhães de Sá
Filipe Mendes
Fabiano Josué de Souza Silva
Danny Agostinho Henriques90′
90′ Raúl Michel Melo da Silva
Luís Marques Almeida Vieira da Silva
Bruno Ricardo Valdez Wilson
Tomás Pais Neto Sarmento Castro
90′ João Pedro Barradas Novais
Sphephelo S'Miso Sithole76′
Leandro Mário Baldé Sanca
Zander Mateo Cassierra Cabezas61′  80′
Rui Pedro da Rocha Fonte
Marco André da Silva Lopes Matias61′
46′ Wenderson Galeno
Gonçalo Alexandre Domingues Agrelos
67′ Abel Ruiz Ortega
Edi Maurício Sanches Semedo61′

Przewaga zespołu Sportinga Braga w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali.

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.

Drużyna Sportinga Braga w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.