Liga portugalska - 32. kolejka Primeiry Liga: SL Benfica Lizbona - Vitoria Guimaraes SC 2-0 (1-0)

W spotkaniu 32. kolejki portugalskiej Primeiry Liga, które rozegrane zostało 14 lipca, zespół Benfiki Lizbona wygrał z Vitorią 2-0 (1-0). Pojedynek odbył się na Estádio do Sport Lisboa e Benfica (da Luz) w Lizbonie.

32. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2020-07-14 22:30 | Stadion: Estádio do Sport Lisboa e Benfica (da Luz) | Arbiter: Hugo Miguel
SL Benfica Lizbona
Vitoria Guimaraes SC
2
0
Chiquinho 37'
H. Seferović 87'

Było to starcie drużyn ze szczytu tabeli. Zapowiadał się ciekawy mecz, gdyż spotkały się druga i siódma drużyna Primeiry Liga.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 61 razy. Jedenastka Benfiki Lizbona wygrała aż 43 razy, zremisowała siedem, a przegrała tylko 11.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Julianowi Weiglowi z Benfiki Lizbona. Była to 22. minuta pojedynku.

W 33. minucie w drużynie Benfiki Lizbona doszło do zmiany. Florentino Luís wszedł za Juliana Weigla.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Benfiki Lizbona w 37. minucie spotkania, gdy Chiquinho strzelił pierwszego gola. Asystę zanotował Carlos Vinícius.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Benfiki Lizbona.

W 57. minucie Easah Suliman został zmieniony przez Pedro Henriquego. Po chwili trener Benfiki Lizbona postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 65. minucie na plac gry wszedł Rafa Silva, a murawę opuścił Pizzi.

W tej samej minucie w zespole Benfiki Lizbona doszło do zmiany. Haris Seferović wszedł za Carlosa Viníciusa. A trener Vitorii wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Pêpê Rodriguesa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie trzy zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Mikel Ndubusi. Na 11 minut przed zakończeniem meczu arbiter przyznał kartkę Andre'owi Almeidzie z zespołu gospodarzy.

Drużyna Vitorii ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 87. minucie na listę strzelców wpisał się Haris Seferović. Asystę przy golu zanotował Rafa Silva.

W 88. minucie boisko opuścili piłkarze Benfiki Lizbona: Andrija Żivković, Jota, a na ich miejsce weszli Chiquinho, Franco Cervi. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-0.

Douglas Renato de Jesus
79′ Andre Almeida
André Filipe Brás André
88′ Franco Emanuel Cervi
Mikel Ndubusi Agu73′
65′ Luis Miguel Afonso Fernandes Pizzi
Denis-Will Poha83′
22′ 33′ Julian Weigl
Marcus Edwards
 37′ 88′ Francisco Leonel Lima Silva Machado
Bruno Duarte da Silva
65′ Carlos Vinícius Alves Morais
Pedro Henrique Pereira da Silva57′
33′ Florentino Ibrain Morris Luís
Elias Abouchabaka
88′ Andrija Żivković
Pedro Filipe Figueiredo Rodrigues73′
Dyego Wilverson Ferreira Sousa
Domingos André Ribeiro Almeida
88′ João Pedro Neves Filipe
Diogo Filipe Costa Rocha
65′ Silva Rafa
Ben Qadir Abou Ouattara73′
65′  87′ Haris Seferović
João Pedro Sousa Silva83′

Sędzia nie ukarał zawodników Vitorii żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy pokazał dwie żółte.

Zespół Benfiki Lizbona dokonał pięciu zmian. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.