Liga portugalska - 32. kolejka Primeiry Liga: Moreirense FC - FC Paços de Ferreira 1-1 (1-0)

W starciu 32. kolejki portugalskiej Primeiry Liga, które rozegrane zostało 15 lipca, jedenastka Moreirense zremisowała z FC Paços 1-1 (1-0). Mecz odbył się na Parque Desportivo Comendador Joaquim de Almeida Freitas w Moreirze de Cónegos.

32. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2020-07-15 18:00 | Stadion: Parque Desportivo Comendador Joaquim de Almeida Freitas | Arbiter: Rui Costa
Moreirense FC
FC Paços de Ferreira
1
1
S. Vitória 36'
Marco Baixinho 75'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 25 pojedynków drużyna Moreirense wygrała 11 razy i zanotowała siedem porażek oraz siedem remisów.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Moreirense w 36. minucie spotkania, gdy Steven de Sousa zdobył z rzutu karnego pierwszą bramkę.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Moreirense.

Na drugą połowę drużyna FC Paços wyszła w zmienionym składzie, za Maracása, Luíza Carlosa weszli Marco Baixinho, Adriano Castanheira. Trener FC Paços postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Zé Uilton, a murawę opuścił Jorge Silva.

W 58. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Ibrahimę Camará z Moreirense, a w 59. minucie Douglasa Tanque'a z drużyny przeciwnej. Trener Moreirense wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Aleksa Soaresa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy. Murawę musiał opuścić Ibrahima Camará. W 63. minucie Luís Machado zastąpił Luthera Singha.

W 66. minucie Hélder Ferreira został zmieniony przez Denílsona, co miało wzmocnić drużynę FC Paços. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Nenê'a na Fábia Abreu oraz Gabrielzinha na Pedro Nuna. W 73. minucie kartkę dostał Mohamed Diaby, zawodnik gości.

Jedenastka gospodarzy długo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to aż 39 minut, jednak zespół FC Paços doprowadził do remisu. Bramkę zdobył Marco Baixinho. Przy strzeleniu gola pomógł Joao Amaral.

Między 80. a 88. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom FC Paços i jedną drużynie przeciwnej. W 80. minucie Fábio Pacheco został zmieniony przez Filipe Soaresa, co miało wzmocnić drużynę Moreirense. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Douglasa Tanque'a na Vasca Rochę. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-1.

Marcelo dos Santos Ferreira
 36′ (k.) Steven de Sousa Vitória
Jorge Fernando dos Santos Silva46′
Rafik Halliche
Oleg Reabciuk
58′ 63′ Ibrahima Camará
Joao Pedro Reis Amaral
80′ Fábio José Ferreira Pacheco
Pedro Filipe Barbosa Moreira
72′ Gabriel Airton de Souza Gabrielzinho
Mohamed Lamine Diaby73′
Nuno Miguel Valente Santos
Luíz Carlos Martins Moreira46′
72′ Ânderson Miguel da Silva
Douglas Willian da Silva Souza59′ 86′
63′ Luís Miguel Vieira Babo Machado
Bruno Araujo
63′ 88′ Alexandre Miguel Barros Soares
Marco João Costa Baixinho46′  75′ 86′
80′ Filipe Miguel Barros Soares
Bruno Martins Teles
Manconi Soriano Mané
Vasco André Moreira da Rocha86′
72′ Pedro Nuno Fernandes Ferreira
Adriano Duarte Castanheira46′
72′ Fábio Gonçalves Abreu
Denílson Pereira Júnior66′
63′ Luther Wesley Singh
José Uilton Silva de Jesus46′ 80′

Należy odnotować rewelacyjną skuteczność jedenastki FC Paços, która potrzebowała tylko dwóch celnych strzałów, żeby pokonać bramkarza rywali.

Sędzia pokazał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom FC Paços przyznał pięć.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.